Enerji Portalı
  • Home
  • Haberler
  • Hindistan, Rüzgar – Güneş Hibrid Sistemleri İçin Yeni Politikayı Açıkladı
Haberler Rüzgar Solar

Hindistan, Rüzgar – Güneş Hibrid Sistemleri İçin Yeni Politikayı Açıkladı

Hindistan, iletim altyapısının ve arazinin optimal ve verimli kullanımı için geniş şebekeye bağlı rüzgar-güneş enerji sistemlerinin tanıtımı için bir çerçeve sunan ve yenilenebilir enerji üretimindeki değişkenliği azaltan ve böylece daha iyi şebeke stabilitesi sağlayan bir ulusal rüzgar-güneş hibrid politikası geliştirdi.

Yenilenebilir Enerji Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni politika ile 2022 yılına kadar 10 GW’lık rüzgar-güneş hibrid kapasitesine ulaşmak amacıyla, rüzgar ve güneş enerji santrallerinin kombine işleyişini içeren yeni teknolojileri ve teknikleri teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu politika, mevcut projelerin (rüzgar ve güneş) bileşenlerinin payında esneklik sağlayacaktır.

Yeni politika ayrıca, hükümet kurumlarının, tarife bazlı şeffaf ihale süreciyle ilgili hibrid bir projeden elde edilen gücü almayı planlayarek, bu projeleri desteklemek istiyorlar.

Teknoloji cephesinde, politika rüzgar ve güneşin alternatif akımda (AC) hem de doğru akım (DC) seviyesinde entegrasyonunu sağlar. Ayrıca, çıkışı optimize etmek ve değişkenliği daha da azaltmak için hibrit projelerde enerji depolamanın kullanılmasına izin verilecektir.

Yeni politika, düzenleyici otoriteleri rüzgar-güneş hibrit sistemleri için gerekli standartları ve düzenlemeleri için formüle etmeye zorlamaktadır. Politika kapsamında yeni hibrid projeler için bir plan da kısa zamanda bekleniyor.

Hindistan, 2022 yılına kadar güneşten gelen 100 GW ve rüzgardan 60 GW dahil olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarından kurulu 175 GW kurulu güce ulaşmayı hedeflemektedir.

Related posts

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı

İbrahim Kara

Prof. Dr. İbrahim Dinçer: “Türkiye Kendi Enerji Çözümlerini Üretmek Zorunda”

İbrahim Kara

Enerjisa’nın Konsolide Faaliyet Gelirleri Yüzde 58 Arttı

İbrahim Kara

Artan Karbon Fiyatları Temiz Enerjiye Geçişi Tetikleyebilir

Sahin Akman

TANAP’ın Desteği 140 Milyon Liraya Ulaşacak

İbrahim Kara

Petkim, MIT’nin Endüstriyel Bağlantı Programı Üyesi Oldu

İbrahim Kara

Yorum Bırakınız