30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Hidrojen Yakıtlı Pars ITEC’te Sergilendi

ANKARA (Enerji Portalı) – Ankara’nın ilk teknoloji fuarı I-TECH Teknoloji Kongre ve Fuarı, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde başladı.

I-TECH, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C.Ticaret Bakanlığı ile Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası’nın destekleri, Ankara Üniversitesi Akıllı Sistemler ve Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ASTAM) işbirliğiyle HHB Expo tarafından düzenleniyor.

Dijital dönüşüm, akıllı teknolojiler, blockchain, yatay gerçeklik ve dikey zeka, dijital dönüşüm ve dijital ekonomi, endüstri 4.0 gibi konuların konuşulduğu I-TECH üç gün boyunca teknolojiye ilgi duyanları ağırlayacak.

Hidrojenle çalışan Pars ile Ankara-İstanbul arası 5 TL’ye gidiliyor!

I-TECH’te en dikkat çeken ürünlerden biri de hidrojenle çalışan otomobil oldu. Hidroket Fizart’ın ‘Pars’ isimli ve hidrojenle çalışan aracı saatte 87 km’ye kadar hız yapabiliyor. Parsla Ankara-İstanbul arası mesafeyi kat etmenin maliyeti yaklaşık 5 lira. Ankara Üniversitesi Hidromobil Takımı ve Ankara Üniversitesi bünyesindeki mühendislik dallarında okuyan öğrencilerden oluşan Hidroket-Fizart tarafından sergilenen ve hidrojenle çalışan araç, Ankara Üniversitesi öğrencileri tarafından yapıldı.

Hidroket-Fizart ayrıca I-TECH’te Güneş ve Hibrit araçlar sergisi ile yer alıyor.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.