30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Hibrit Güç Sistemleri Pazarı En Az %8 Büyüyecek”

ABD (Enerji Portalı) –  Reportlinker, hibrit enerji sistemleri sektörü pazarına dair analizlerinin yer aldığı “Hybrid Power Systems Market by Technology, End-users, and Geography – Global Forecast and Analysis 2019-2023” isimli raporunu yayımladı.

Raporda güneş-dizel, güneş-rüzgar-dizel, rüzgar-dizel ve diğer hibrit sistemlerinin durum analizi yapılarak 2019-2023 yılları arasındaki olabilecek durumlara dair görüşler yapıldı.

İncelemeler kapsamında küresel elektrik talebindeki artış, temiz enerji kaynaklarına yönelim ve devlet destekleri, yenilenebilir enerji üretimindeki kesintiler ve dalgalanmalar, hibrit güç sistemlerinin kullanımındaki zorluklar, şebeke entegrasyonu sorunları gibi konular da araştırıldı.

İklim değişikliği, emisyon salınımları gibi konularda yürütülen çevre politikalarının yenilenebilir enerjiye ve hibrit enerji sistemlerine yönelimi arttığı ve bunun ele alınan dönemde hibrit enerji pazarının %8’in üzerinde büyüme olacağının öngörüldüğü belirtildi.

Raporda, enerji depolama sistemlerinde batarya maliyetlerinin, güneş enerjisi sistemlerinde ise panel maliyetlerinin düşmesi ile güneş enerjili hibrit sistemlerin daha da ilgi göreceği kaydedildi.

Çalışmada 2018 yılında güzeş-dizel sektöründe önemli bir pazar payı olduğu ve bu eğilimin önümüzdeki beş yıl boyunca sürmesi beklenildiği belirtildi.

Hibrit güç sistemleri pazar analizi raporunda, pazardaki büyümeyi etkileyebilecek eğilimler ve zorluklar hakkında bilgiler de yer alıyor.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.