30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Herekol’da Petrol Sondaj Kulesi Yükseliyor

SİİRT (Enerji Portalı) – Siirt’te teröristlerden temizlenen Herekol Dağı’nda, TPAO’nun petrol arama çalışmaları kapsamında kule dikimine başlandı.

Vali Ali Fuat Atik, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ile birlikte Herekol Dağı’ndaki petrol arama çalışmasını yerinde inceledi.

Bölgede konuşlanan askeri üste teröre karşı kahramanca mücadele eden Mehmetçikleri ziyaret ederek, moral veren Vali Ali Fuat Atik ve beraberindeki heyet, daha sonra TPAO’nun petrol arama çalışmalarını yaptığı Herekol Dağı eteklerine geçti.

TPAO yetkililerinden çalışmalar hakkında ilgili bilgi alan Vali Atik, burada yaptığı açıklamada, Herekol Dağı’nın daha önce terör örgütü tarafından yoğun olarak kullanıldığını hatırlattı.

– Müjdeli haber 2 ay içerisinde gelecek

“Son yıllarda askerimizin, devletimizin yapmış olduğu operasyonlarla beli kırılan terör örgütünden boşalan yerlerde şu anda petrol arama faaliyetleri sürdürülüyor.” diyen Atik, “İnşallah 2 aylık bir çalışma neticesinde petrolü burada bulacağız. Çalışmalar devam ediyor, kule dikilmeye başlandı.” ifadelerini kullandı.

Atik, “Bu topraklar artık ekonomiye kazandırılacak. Şu anda tamamen devletin hâkimiyetinde, her karış toprağında devletin adımı var.” dedi.

TPAO Genel Müdür Yardımcısı Edip Müyesseroğlu da petrol arama çalışmalarında kullanılacak makineleri güvenlik güçlerinin desteğiyle bölgeye taşıdıklarını anlatarak, “2 aylık süreç içerisinde bin 500 metrelik bir sondaj yapacağız. İnşallah 2 ay sonra müjdeyi vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.