30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Helmholtz Derneği Çözüm Arayışında

ALMANYA (Enerji Portalı) – Helmholtz Derneği enerji araştırmacıları, şimdiki ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler arıyor. Küresel darboğazların, güvenilir enerji tedariki ve atıklar ile emisyonların güvenli bir şekilde bertarafında olduğu öngörülebilir.

Helmholtz Derneği bilim adamları, sürdürülebilir enerji arzını ekonomik, ekolojik ve sosyal olarak güvence altına almak amacıyla çeşitli çözümler geliştirmeye çalışıyorlar.

Araştırma Konuları Geniş Bir Yelpazede Tutuluyor

Teknolojik ve sosyoekonomik koşullar ile iklim ve çevre üzerindeki etkileri gibi enerji için önemli konuları inceliyorlar. Fosil ve nükleer yakıtların sürdürülebilir iklim-nötr enerji kaynakları ile değiştirilmesi araştırılan bir başka önemli konu. Bilim adamları ayrıca güneş, biyokütle ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerji potansiyeli tespit etme çalışmaları yapıyorlar. Araştırmacılar geleneksel enerji santrallerinin verimliliğini artırmak için çalışıyorlar. Helmholtz Derneği bilim adamları nükleer güvenlik araştırması alanında uzman. Uzun vadede yeni bir enerji kaynağı geliştirmek için nükleer füzyon konusunu araştırıyorlar.

Hayati Öneme Sahip Stratejiler ve Teknolojilere Odaklanıyor

Enerji geçişi bugün ve gelecek için en büyük zorluklardan biridir. 6. Enerji Araştırma Programında, Alman hükümeti enerji kaynaklarının yeniden yapılandırılması için hayati öneme sahip stratejiler ve teknolojilere odaklanıyor: yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, enerji depolama ve şebeke teknolojileri.

Helmholtz Derneği, Alman hükümetinin stratejisini, yaptığı çalışmalarla destekliyor. Uzmanlık ve deneyim sunarak, uygulanmasına büyük katkı sağlıyor. Ayrıca, araştırma boşluklarını kapatıyor ve tüm ilgili alanlarda daha hızlı ilerleme kaydetmeye çalışıyor. Helmholtz; araştırma konularını geniş bir yelpazede tutuyor ve uygulama çalışmalarına yönelik temel araştırmalara çok fazla önem veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.