30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Hedef: 100 Bin Öğrenciye Ulaşmak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ sosyal sorumluluk projesiyle ilkokul öğrencileri enerji verimliliği hakkında bilgilendiriliyor. Proje ile bugüne kadar 620 bin öğrenciye ulaşıldı.

Enerji verimliliği, doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm ve elektrikli ev kazalarına karşı korunma konuları ilkokul öğrencilerine tiyatro oyunuyla kazandırılıyor. 2012’de hayata geçen ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ sosyal sorumluluk projesi, Panasonic Eco Solutions Türkiye ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülüyor. Özellikle enerji verimliliği konusunda öğrencilerde farkındalık oluşumunun sağlanmasını amaçlayan bu proje ile bugüne kadar toplam 620 bin öğrenciye ulaşıldı.

“Hedef: 100 bin öğrenciye ulaşmak”

Konusu enerji verimliliği olan ‘Aydınlık Bir Gelecek’ isimli oyun, İstanbul’da VİKO by Panasonic Çocuk Tiyatrosu’nda, her gün bir okuldaki öğrenciler için ücretsiz olarak sahneleniyor. Yaklaşık 6,5 yılda 620 bin ilkokul öğrencisine ulaşan projeyle, enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda bilinç kazandırılması hedefleniyor.

İstanbul’daki tüm ilk ve orta okul temsilcisine “Bina Enerji Yöneticisi Eğitimi” vermek ve İstanbul’daki ilk ve ortaokulların enerji tüketiminde % 20’lik azalma gerçekleşmesine katkıda bulunmak projenin diğer hedefleri arasında yer alıyor.

Yeni eğitim yılının başlamasıyla perdelerini ilk kez Kağıthane ilçesi okullarında açan tiyatro ekibinin bu yılki hedefi 100 bin öğrenciye ulaşmak. Yeni sezonun açılışına Panasonic Eco Solutions Türkiye Şirket Başkanı Tatsuya Kumazawa, Kurumsal Marka Yönetimi Genel Müdürü Aysel Özaltınok ve Kurumsal İletişim Müdürü İlker Çelik katıldı.

Projenin Odak Noktası: Öğrencilere Bilinç ve Farkındalık Kazandırmak

Özaltınok; sürdürülebilir kalkınmanın, insana yatırım ve doğal kaynakların bilinçli kullanımıyla gerçekleşeceğine inanan bir anlayışla hayata geçirdikleri bu projeyi çok önemsediklerini belirterek:

Doğal kaynakların bilinçli kullanımı ve enerji verimliliği, gün geçtikçe sürdürülebilir kalkınmanın en önemli konusu haline geliyor. Enerji verimliliği ve kaynakların bilinçli kullanımı konusunda öğrencilere kalıcı bilinç ve farkındalık kazandırmayı hedefleyen projemizle, İstanbul’daki ilk ve ortaokulların enerji tüketiminde ölçülebilir oranlarda bir azalma gerçekleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” yorumunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.