Hama Plastik Temelleri 1975’lere dayanan GTT( garanti torna teknik) firmasının, sırasıyla pazarlama, satış ve üretim yaparak, bugunkü grup şirketlerinden hama oluşmuş, yılda 12.000 ton plastiği, üretim aynı zamanda müşteri talebine göre işlemektedir.

Hama, Türkiye’de konusunda lider, Avrupa ve ortadoğuda tüm çeşitlerini tek çatı altında üreten tek şirkettir

1975 senesinde, Malatya’dan istanbula yerleşen Harutyun ışıkbay, tornacılık mesleğindeki tecrübesini Garanti torna firması adı altında kullanarak, iş hayatına istanbulda devam etmiştir. sahip olduğu tecrübe ve beceri ile ismi ülkenin her yerinde yapılamayan tüm işlerin yapıldığı kişi olarak tanınmıştır. uzun yıllar mekanik alanında üretim yapan GTT, 1997 senesinde ABKA kırtasiyeyi kurarak kırtasiye sektörüne adım atmıştır, kırtasiyede kısmi üretimini ve satışını yaptığı ürünlerin başka sekör ve kullanıcılar tarafında ihtiyacını gören ışıkbay ailesi, 2003 senesinde HAMA’yı kurarak film ve levha üretimine başlamıştır. 
Grup, 2011 senesinde IOSB’de 13.000 m2’lik kapalı olmak üzere, 17.000 m2’lik kendi en son teknoloji ile donattığı tesisinde üretim yapmaktadır.
Grubu oluşturan tüm şirketler, kendine has, benzersiz tecrübe ve üretimleri gücü ile, her biri ayrı ayrı konusunda liderdir.
Grup, toplamda 20.000 tonun üzerinde plastik üretme ve işleme kapasitesine sahiptir.

Vizyon-Misyon

VİZYONUMUZ: 
Hizmet ettiğimiz sektörlerde, hizmet, çeşitlilik ve ürün kalitesiyle liderlik eden, çalışanlarına ilham kaynağı olarak, mükemmellik düşüncesiyle değer yaratan, insana, çevreye, ülkesine ve dünyaya faydalı bir şirket olmaktır.
MİSYONUMUZ:
Sürekli inovasyon anlayışımızla ve müşterilerimizi gerçek bir iş ortağı görerek, onlara en yeniyi ve en iyiyi sunmaktır.

Hama Plastik Adres: İkitelli OSB, Atatürk Oto San. Sit 22.Sok. IşıkbayPlaza  Başakşehir/Istanbul
Hama Plastik Telefon: 0212 6719450
Hama Plastik Web Adresi: hama.com.tr
Hama Plastik e-mail: info@hama.com.tr