Halk Enerji, Türkiye’de fotovoltaik güneş enerjisi sektörünün lider mühendislik ve taahhüt firmasıdır.Halk Enerji’nin başarısı, çok sayıda tamamlanmış projeye dayanan iş tecrübesine, gerçekleştirdiği seçkin Ar-Ge yatırımları, proje geliştirme, mühendislik ve taahhüt uzmanlığı ile bakım ve onarım hizmetlerinden gelen derin bilgi birikimine dayanmaktadır.

Halk Enerji, Güneş Enerjisi Sistemlerinde dört alana odaklanmıştır: Mühendislik –Tedarik-Yapım (EPC), Bakım-Onarım, Akıllı Enerji Çözümleri ve Fotovoltaik (FV) Portföy Yönetimi.

Halk Enerji, müşterilerinin beklentilerinin üzerinde hizmet verebilmek için 40 kişilik mühendis ve alan uzmanı kadrosuna sahiptir.

Ankara, Ocak 2016

Vizyonumuz

Dünyanın enerji profili değişiyor. Petrol ve doğalgaz rezervlerinin sınırlılığı ile birlikte sosyal ve çevresel etkenler, yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilginin yükselişinde önemli bir rol oynamaktadır. Diğer taraftan Türkiye’nin enerji ithalatındaki dışa bağımlılığı ve dünya genelindeki enerjiye olan talep artışı, yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımları hızlandırmaktadır. Enerji Sektöründeki bu değişimler, sektörde çeşitli fırsatlar yarattığı gibi enerji sektöründeki yerleşik ve yeni şirketler için riskler de yaratmaktadır.

Özellikle fotovoltaik (FV) sistemlere dayalı olan güneş enerjisi temelli enerji üretiminin, ekonomik ve temiz enerji olması özelliği ile geleceğin enerji ihtiyacını karşılamada önemli bir rol oynayacaktır. Fotovoltaik (FV) sistemlerin çeşitli avantajları vardır. Fotovoltaik (FV) sistemler, özellikle elektrik üretiminin ve tüketiminin aynı yerde olduğu durumlarda geleneksel kömür ve doğalgaz kaynaklarına göre daha iyi performans gösterebilmektedir. Fotovoltaik (FV) sistemleri, ölçeklenebilir olma özelliği ile bir ev çatısına veya geniş alanlara şebeke ölçeğinde büyük bir santral olarak da kurulabilmektedir. Fotovoltaik (FV) sistemlerin bu özelliği ile üretilen elektriğin, ülkenin bir ucundan diğer ucuna taşıma zorunluluğu kalmadığı için pahalı altyapı yatırımlarına ve yüksek bakım maliyetlerini de ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca rüzgar ve hidro gibi diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına kıyasla, fotovoltaik (FV) sistemlerinde yıllık üretim verileri çok daha öngörülebilir durumdadır. Fotovoltaik (FV) sistemlerinin doğal kaynaklar üzerinde herhangi bir bozucu etkisi olmadığı gibi doğada gürültü de oluşturmaz. Dolayısıyla fotovoltaik (FV) sistemler çevreye, insana ve geleceğe saygının bir ifadesidir.

Halk Enerji, Türkiye ve dünyanın enerjisi profilini değiştirmede önemli bir itici güç olmayı arzulamaktadır.

Halk Enerji Adres: 1920.Cad. 2008.Sok. No:2, Beysuvillakent 06800 Ankara-TURKEY
Halk Enerji Telefon: 0312 2361993
Halk Enerji Fax: 03122361963
Halk Enerji Web Adresi: www.halkenerji.com.tr
Halk Enerji e-mail: info@halkenerji.com.tr