30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GWEC ve RE100 Yenilenebilir Enerjide Güçlerini Birleştiriyor

BELÇİKA (Enerji Portalı) – GWEC ve RE100 yenilenebilir enerji tedarikini hızlandırmak için ortaklık kuruyorlar.

Brüksel’de bulunan Global Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC), gelişmekte olan pazarlarda yenilenebilir elektrik kaynaklarına kurumsal bağlılık getirmek için The Climate Group’un RE100 ile ortaklık kurdu.

GWEC üyeliği rüzgar enerjisi üreticilerini, geliştiricilerini, kamu hizmetlerini, IPP’leri ve hizmet şirketlerini içeriyor. 

RE100, belirli bir zaman diliminde % 100 yenilenebilir enerji kullanma taahhüdünde bulunan 200 küresel şirkete sahiptir.

Tarafların üye şirketleri arasında rüzgar enerjisinin arz ve talep taraflarında güçlü ara buluculuk potansiyeli bulunuyor. Bu, özellikle RE100 üyelerinin önemli operasyonları olduğu ancak yenilenebilir kaynakların tedarik edilmesi için sınırlı seçeneklerin bulunduğu Asya, Afrika ve Latin Amerika‘daki gelişmekte olan ve gelişen pazarlarda etkili olacak.

GWEC CEO’su Ben Backwell, “Yenilenebilir enerji kaynaklarının ölçeklendirilmesi ve tedarik süreçlerinin düzenlenmesi için kurumsal taahhüt, enerji geçişini sağlamak için çok önemli olacak. Ve bu özellikle önemli endüstriyel faaliyetlerin olduğu, fosil yakıtlara güven, Asya-Pasifik bölgesinde önemlidir.”

Ayrıca, RE100 Başkanı Sam Kimmins şu açıklamalarda bulundu:

RE100 üyeliği geçtiğimiz yıl, Asya Pasifik’ten yeni katılanların % 40’ından fazlası ile hızla büyüdü. Erişimimizi daha da arttırmak için Global Rüzgar Enerjisi Konseyi ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Gerçek anlamda küresel ölçekte değişimi hızlandırmak için Avrupa ve Kuzey Amerika’da öğrenilen dersleri uygulayacağız. Bu da daha fazla şirketin yüzde 100 yenilenebilir enerjinin faydalarını yakalamasını sağlıyor.”

Kaynak: Renewable Energy World

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.