30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Gürsu Belediyesi, Yenilenebilir Enerji Projesi İle Hibe Kazandı!

BURSA (Enerji Portalı) – Gürsu Belediyesi hibe desteğiyle yenilenebilir enerji alanında çalışmaları gerçekleştirecek.

Gürsu Belediyesi’nin “Gürsu’da Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Geliştirilmesi (Renewable Energy Sources As A Chance For Development For The Rural Areas)” projesi, Erasmus Mesleki Eğitim programları alanında, 2018 yılı içerisinde sunulan 199 proje arasından seçilen 13 projeden biri olarak hibe hakkı kazandı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen Proje’nin açılış toplantısı Bursa’da gerçekleştirildi. Proje toplantısına; Polonya, Slovakya, İspanya ve Macaristan’dan proje konusuyla ilgili kurumlar ve temsilcileri katıldı.

“2018 yılında Avrupa Birliği’nden hibe hakkı kazanan iki projemizden biri.”

Heyeti makamında ve Gürsu Adrenalin Park’da ağırlayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “2018 yılında Avrupa Birliği’nden hibe hakkı kazanan iki projemizden biri olan ve yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesine yönelik çalışmaları içeren bu projemizle doğanın korunmasını sağlıyoruz. İlçemize yaptığımız birçok yatırıma kaynaklık eden bu projelerimizle Gürsumuz’un gelişimi için aralıksız çalışıyoruz. 2019-2024 stratejik planımızda da bu tür projeleri kazanmak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye ifade etti.

“Proje kapsamında bölgemizde ve ülkemizde yenilenebilir enerji araştırma çalışmaları yapılacak.”

Gürsu Belediyesi Kırsal Kalkınma Müdürü Özgür Aycil, “Geçen sene yaptığımız verimli proje çalışmalarımızın karşılığını almaya başladık. Yenilenebilir enerji hem Dünya’nın, hem de ülkemizin geleceği için önemli. Bölgemizde bu alanda çalışmalara yön vereceğiz. Proje kapsamında bölgemizde ve ülkemizde yenilenebilir enerji araştırma çalışmaları yapılacak.” diye belirtti. 

Projeleri ile 190 bin Euro hibe kazanan Gürsu Belediyesi, kırsal bölgelerde yenilenebilir enerji alanında çalışmalar yapmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir