30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Güneydoğu Enerji Forumu” Sizleri Bekliyor

GAZİANTEP (Enerji Portalı) – Çeşitli isimlerinde desteği ile Gaziantep 26 Kasım 2019’da “Güneydoğu Enerji Forumu” düzenleniyor.

Gaziantep Ticaret Odası 27 Nolu Mimarlar, Mühendisler ve Yapı Denetim Firmaları Meslek Komitesi ile TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, “Enerjimiz Güneş Olsun” sloganıyla 26 Kasım 2019’da “Güneydoğu Enerji Forumu”nu gerçekleştirmeyi planlıyor.

Küresel düzeyde enerji savaşlarının yaşandığı günümüzde ülkemizin enerji politikasında yerli ve milli üretim için güneş enerjisinin önemine dikkat çekmeyi hedefleyen Güneydoğu Enerji Forumu’nda; “Çatı uygulamalarını en doğru şekilde nasıl yaparız? Enerjide yerli üretime nasıl geçeriz? Cari açığın ana sebebi enerjide dışa bağımlılıktan nasıl kurtuluruz? Yenilenebilir ve temiz enerji kullanımını nasıl toplumsal kültür haline getiririz?” gibi sorular konunun uzmanları ile tartışılacak.

Kıymetli isimler iştirak edecek…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın yanı sıra güneş enerjisi alanında yatırım ve araştırma çalışmaları yapan kişi, kurum ve şirketlerin deneyimlerinin de paylaşılacağı iki oturumdan oluşacak forumda iki de özel söyleşi bölümü olacak.

Özel söyleşilerin birinde Akademisyen, Yazar Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan “Yeni Dünya Dengeleri ve Enerji Jeopolitiği” hakkında konuşurken, diğer söyleşi konuğu ise MB Holding Onursal Başkanı Muharrem Balat olacak.

Oturum Başkanlığını Şişecam Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik’in yapacağı Birinci oturumun başlığı “Gelecek Enerjimiz Güneş” olacak. Oturumda GÜNDER Başkanı Kutay Kaleli, EPDK-Elektrik Piyasası Daire Başkanı Dr. Refik Tiryaki ve SolarTürk Yönetim Kurulu Başkanı Osman Özberk konuşmacı olarak yer alacak.

“Güneş Enerjisi Santrali Çatı Uygulamaları” konulu ikinci oturumun başkanlığını ise ODTÜ Fizik Bölümünden Prof. Dr. Bülent Akınoğlu yapacak. PEM Enerji Genel Müdürü ve EDEASDER Başkanı Şahin Bayram, Gümüşhane Üniversitesi Enerji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Talat Özden, ÇATIDER Başkanı Yaşar Şenal ve ELDER Koordinatörü Şadi Büyükkeçeci de ikinci oturumda çatı uygulamaları ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşacak isimler olacak.

26 Kasım 2019 Salı günü saat 09:00 ila 17:00 arasında başlayacak…

Çeşitli etkinlikler ile temiz enerji kullanımı, çevre bilinci, eğitim alanındaki konulara da dikkat çekilecek forum 26 Kasım 2019 Salı günü saat 09:00 ila 17:00 arasında Gaziantep Ticaret Odası’nda gerçekleştirilecek ve tüm ilgililerin katılımına açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.