30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güney Kore’nin Önde Gelen Enerji Tedarikçisi Blockchain Kullanmaya Hazırlanıyor

KORE (Enerji Portalı) – Dün yapılan açıklamaya göre Kore’nin en büyük enerji sağlayıcısı KEPCO, blockchain uygulamalarını kullanacaklarını bildirdi.

Dün yapılan açıklamaya göre Kore’nin en büyük enerji sağlayıcısı KEPCO, yeni jenerasyon Microgrid (Mikro Şebeke, MG) sistemini geliştirmek için blockchain ve diğer yenilikçi enerji çözümlerini uygulamaya başlayacaklarını bildirdi.

KEPCO 15,9 milyar dolarlık piyasa hacmi ile, Güney Kore’nin sadece enerji sektöründe değil, diğer sektörlerinde de en önemli kurumlarından birisi olarak ifade ediliyor.

KEPCO, blockchain teknolojisinden yardım alarak Kore içerisindeki “ilk MW microgrid” tesisini oluşturmak istiyor…

KEPCO’nun yeni “Açık MG” sisteminin, blockchain ve diğer yenilikçi teknolojileri harmanlayarak enerji alt yapılarını daha verimli bir hale getireceği belirtiliyor.

KEPCO’nun, özellikle yerel hidrojen ekonomisini geliştirmeyi hedeflediği ve bunu gerçekleştirebilmek için merkeziyetsizliği, dekarbonizasyonu ve dijitalleşmeyi gerçekleştirmek istediği ifade ediliyor. Yapılan basın açıklamasına göre yukarıdaki üç hedef, KEPCO’nun geleceğin enerji endüstrisi için ‘kilit rol’ oynadığı söyleniyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında KEPCO, Japonya’nın en büyük bankalarından birisi olan Mitsubishi UFJ Bank ile bir araya gelmişti. İkili, özellikle güneş enerjisi tedarikçilerinin ellerindeki fazla enerjiyi satabilecekleri blockchain tabanlı bir platform için çalışma yaptığını ifade etmişti…

Kaynak: Koin Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.