30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güneşin Enerjisi Tüm Sektörlere Yayılıyor!

ANTALYA (Enerji Portalı) – SunExpress Havayolları’nın yapımı tamamlanan ve güneş panellerine de yer verilen yeni yönetim binası düzenlenen törenle açıldı. Tören öncesinde Sun Express Üst Düzey Yöneticisi Paul Schwaiger ve Genel Müdür yardımcısı Hacı Say bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

SunExpress Havayolları’nın yapımı tamamlanan ve güneş panellerine de yer verilen yeni yönetim binası düzenlenen törenle açıldı. Tören öncesinde Sun Express Üst Düzey Yöneticisi Paul Schwaiger ve Genel Müdür yardımcısı Hacı Say bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Paul Schwaiger, Antalya’da yeni yönetim binasının Frankfurt’ta ise yeni ofisin açıldığını belirtti. Schwaiger, 2011 yılını yüzde 15.8’lik artışla 7.7 milyon yolcu taşıyarak ve yüzde 30.3’lük artışla 666 milyon Avro gelir elde ederek kapatan Sun Express’in 2012 turizm sezonu için de yüksek beklentileri olduğunu açıkladı.

Yeni bina hakkında bilgi veren Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise toplamda 8 bin 19 metrekare alan üzere kurulu binada 87 ofis alanı, 12 toplantı, 10 brifing, 6 eğitim ve 1 similatör odası ile 270 kişilik oturma kapasiteli 1 oditoryumun yer aldığını belirtti.

Binadaki tüm odaların gün ışığı ve temiz hava erişimi bulunduğunu anlatan Say:

”Yeşil binamızın çatısındaki güneş panelleriyle kendi enerjisini üretebiliyor ve güneşin yararlı ışığını binaya dağıtırken, istenmeyen sıcaklığı dışarıda bırakan yepyeni teknoloji kullanıldı. Çatıya kurulan güneş enerji sistemi binadaki tüm bilgisayarları çalıştıracak güçte elektrik üretiyor.ve böylece Sun Express’in binada kullandığı elektriğin büyük bir bölümü için tamamen temiz kaynaklardan yararlanılıyor.

Temelini 25 Kasım 2011 yılında attığımız yönetim binasına kuruluşumuzdan 22 yıl sonra sahip olduk. 8 dönüm alan üzerine kurulan binanın toplam maliyeti 17 Milyon TL’dir.” diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.