30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güneşin Enerjisi Gençlerin Enerjisiyle Buluşmaya Devam Ediyor

KOCAELİ (Enerji Portalı) – Technıcall Yenilenebilir Enerji, bu hafta Darıca Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Güneş Enerjisi semineri düzenledi.

Technıcall Yenilenebilir Enerji, başta Yenilenebilir Enerji Bölümü olan Meslek Liselerimiz olmak üzere yakın çevresindeki tüm meslek liselerinde Güneş Enerjisi seminerleri düzenlemeye devam ediyor. Şirketin son okulu Darıca Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Şirket Kurucusu Kerem Çilli tarafından verilen seminer Teknisyen adaylarının yenilenebilir enerji teknolojilerine olan ilgisi ve sordukları sorular ile oldukça verimli bir şekilde gerçekleşti.

Şirket, bu seminerler ile ilgili amaçlarının ne olduğunu şu şekilde kaydediyor:

“Bu seminerler ile amaçladığımız; güneş enerjisinden elektrik üretimi ve günlük hayatımıza nasıl gireceğini , enerji depolama , akıllı şebekeler , elektrikli araçların güneş enerjisi ile şarj edilmesi vb. teknolojik konularda yakın gelecekte bizleri nelerin beklediğini, gelişen panel teknolojileriyle bu sistemlerin evlerimize nasıl entegre edileceğini ve temiz enerjinin ülkemize olan yararlarını genç öğrenci arkadaşlarımıza anlatmaktır. Gerçek anlamda ‘meslek lisesi memleket meselesi’ sloganına çok inanıyoruz ve yenilenebilir enerji teknolojileri konusunda, kendimize görev addettiğimiz bu seminerleri, ulaşabildiğimiz kadar çok genç teknisyen adayıyla gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin yenilenebilir enerji konusunda, ilerleyen yıllarda ihtiyaç duyacağı yetişmiş genç iş gücü ihtiyacı düşünüldüğünde, seminerlerimizin sayısını arttırmayı planlıyoruz.”

Şirket, güneş enerjisini sadece meslek liselerinde değil, aynı zamanda üniversitelerde de anlatıyor. Bu kapsamda üzerinde çalıştıkları “Genç Güneş 2019” seminerleri ile 81 il 81 üniversite sloganı ile şubat ayında, başta mühendislik bölümü öğrencileri olmak üzere, tüm üniversiteli gençlerle buluşmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.