30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güneş Enerjisinden Belediye’ye Yılda 1 Milyon 555 Bin TL Katkı

ANTALYA (Enerji Portalı) – Antalya Büyükşehir Belediyesi yılda 1 milyon 555 bin TL katkı sağlayacak 0,990 MW gücünde Güneş Enerji Santrali kurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli’nin Bozova Mahallesi’nde 0,990 MW gücünde Güneş Enerji Santrali kurdu. Yıllık 550 konutun elektrik enerjisini karşılayabilecek kapasitede olan proje, elektrik üretimine başladı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çevreci yatırımlar yapmaya devam ediyor. Temiz ve ucuz enerji hedefleri doğrultusunda yenilenebilir enerji kaynaklarına büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, son olarak Korkuteli’nin Bozova Mahallesi 264 ada 1 parselde Güneş Enerji Santrali kurdu.

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nce (ASAT) hayata geçirilen 0,990 MW gücünde lisanssız Güneş Enerjisi Santrali (GES), TEDAŞ nezdinde kabul işlemleri yapılarak işletmeye alındı. Bozova GES yaklaşık 550 konutun bir yıllık elektrik ihtiyacını karşılayabilecek kapasiteye sahip.

Bozova GES Projesi, yılda yaklaşık 990 ton CO2 (Karbondioksit) salınımını engelliyor…

Yılda 1,5 milyon TL katkı sağlayacak tesis gücü 0,990 MW olan GES-1 Projesi yıllık 1 milyon 850 bin kWh elektrik üretimi gerçekleştirecek. Böylece Büyükşehir Belediyesine 1 yılda 1 milyon 555 bin TL’lik ekonomik katkı sağlayacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin doğa ve çevreyi koruyan yatırımı Bozova GES Projesi, yılda yaklaşık 990 ton CO2 (Karbondioksit) salınımını engelliyor.

Bu da yılda yaklaşık 90 bin adet ağacın karbondioksit emilimine denk geliyor. Üç GES projesi daha Büyükşehir Belediyesi, yenilenebilir, tükenmeyen bir enerji kaynağı ve doğa dostu GES Projelerine devam edecek. Korkuteli Bozova Mahallesi’nde aynı parsel içerisinde; her biri 0,990 MW kapasiteli üç ayrı GES projesinin daha hayata geçirilmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.