30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güneş Enerjisi Yarışına Kiliseler De Katıldı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Birleşik Krallık’taki kiliselerin resmi yardım kuruluşu Christian Aid, İngiltere’deki 5 bin 500’den fazla kilisenin yenilenebilir enerji kullandığını açıkladı.

Söz konusu yardım kuruluşundan yapılan açıklamaya göre, York Minster ve Salisbury Katedrali de dahil olmak üzere on beş Anglikan katedrali, yüzde 100 yeşil elektrik kullanıyor.

İngiltere’de 16 bin Anglikan kilisesinin olduğu belirtilen açıklamada, bir kilisenin ortalama yıllık elektrik faturasının bin sterlin (bin 300 dolar) olduğu kaydedildi.

Birleşik Krallık’taki kiliselerin yenilenebilir enerjiye geçişine Parish Buying öncülük ediyor. Gaz ve elektrikte rekabetçi fiyatlar elde etmek için toplu alım gücünü kullanan İngiltere’nin satın alma grubu Parish Buying’in yürüttüğü program aracılığıyla satın alınan tüm elektrik yenilenebilir kaynaklardan geliyor.

Salisbury Piskoposu Nicholas Holtam, “İklim değişikliği, zamanımızın büyük ahlaki güçlüklerinden biridir ve kiliselerin çevreye olan etkilerini azaltmak için yaptıkları işleri görmek harikadır. Ayrıca, zararlı karbon emisyonlarını azaltmak için gerekli olan temiz enerjiye de destek veriyorlar.” dedi.

Bazı dini yapılar bile kendi temiz enerjilerini üretiyor. Örneğin, 2016 yılında, Gloucester Katedrali’nin üstüne 150 güneş paneli kuruldu. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.