30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama Fuarı İptal Edildi

ALMANYA (Enerji Portalı) – Bu yıl yapılması planlanan Intersolar Avrupa güneş ve enerji depolama fuarının iptal edildiği duyuruldu.

PV endüstrisi etkinlik organizatörü Solar Promotion GmbH ve Freiburg tanıtım kuruluşu FWTM GmbH & Co KG bugün Intersolar Avrupa güneş ve enerji depolama fuarının bu yıl gerçekleşmeyeceğini duyurdu.

İki şirket, “Tüm sektörlerde beklenen büyük etki ve yılın ikinci yarısında bile planlamadaki belirsizlikler nedeniyle, 2020 etkinliğini iptal etmeye ve Haziran 2021‘e kadar tekrar beklemeye karar verdik.” duyurusunda bulundu.

Organizatörler, kararın katılımcılara ve endüstri derneklerine uygun olarak verildiğini bildirdi. Dünya çapında artan sayıda Covid-19 enfeksiyonuna ve sonuç olarak getirilen sınırlama önlemlerine yanıt olarak bu önlemin alındığı söylendi.

Şirketler, “Bir sonraki akıllı Avrupa [şov] 9-11 Haziran 2021‘de gerçekleşecek” dedi.

Etkinlik, güneş ve enerji depolama sektörlerine adanmış Avrupa’daki en büyük fuardır. Organizatörlere göre, bu yıl 45 ülkeden yaklaşık 1.400 katılımcıya ev sahipliği yapması ve 160’tan fazla ülkeden 50.000 ziyaretçi çekmesi bekleniyordu.

Önemli güneş enerjisi endüstrisi olayları , kötüleşen Covid-19 salgınının ortasında son haftalarda iptal edildi veya ertelendi.

Kaynak: PV Magazine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.