30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güneş Enerjisi Sektöründeki Şirketler Pazarlama ve Dijitalleşmeye Daha Çok Yatırım Yapıyor

İSVİÇRE (Enerji Portalı) – Fotovoltaik endüstrisinde, bu yıl şirketlerin yüzde 42’si dijital pazarlama bütçelerini artırdı.

İletişim Ajansı Plümer tarafından Almanya’nın Münih kentinde haziran ayında düzenlenen “Intersolar” fuarında, 50 pazarlama ve PR yöneticisinin katıldığı bir araştırma yapıldı.

Araşrırmaya göre, çok sayıda fotovoltaik, güneş enerjisi, depolama ve şebeke altyapı şirketleri bu yıl pazarlama ve iletişim alanındaki yatırımlarını artırdı.

Buna göre, şirketlerin yüzde 42’sinin bir önceki yıla göre reklamcılık ve halkla ilişkiler konusunda daha fazla harcama yapmak istediği ortaya çıktı.

Bazı durumlarda şirketlerin bütçelerini artırdığı yer alan araştırmada, her dördüncü şirket pazarlama bütçesini yüzde 15’ten fazla artırdı.

Ankete katılan yöneticilerin yüzde 90’ı, şirketleri için 1-2 yıl içinde yapılacak yarımları “oldukça olumlu” veya “olumlu” olarak değerlendirdi.

Araştırmada, Almanya’daki güneş enerjisi sektörü ile ilgili olarak, katılımcıların yüzde 70’i gelecek konusunda iyimser olduğu görüldü.

Günümüzde güneş enerjisi endüstrisindeki iletişim konusu sorunların başında görülürken, bunun dijital pazarlamanın kurulması ve genişletilmesi ile çözülebileceğini düşüncesi oldukça yaygın olduğu görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.