30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güneş Enerjili Güvenlik Sistemleri Yüzde 35 Tasarruf Sağlıyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Arma Kontrol, ürettiği güneş enerjili güvenlik sistemleriyle alanları ve doğal kaynakları korurken, enerji maliyetlerinde de ortalama 8 ila 12 aya kadar amortisman sağlıyor.

Kaynakların bilinçsiz kullanımı dünyamızı her geçen gün daha fazla tehdit ediyor. İklim değişikliğine bağlı yaşanan doğal afetler dünyamızın alarm verdiğinin bir göstergesi oluyor. Bu çağırıya kulak veren üreticiler de kaynakların korunduğu üretim modellerine yönelerek, gelecekte daha yaşanabilir bir dünyaya öncülük ediyor. Ürünlerine güneş enerjisi sistemlerini entegre eden Arma Kontrol, güneş enerjisiyle çalışan Mobil Road Blocker ve Mobil Mantar Bariyerleriyle doğal kaynakları koruyor ve enerji maliyetlerinde yıllık yüzde 35 tasarruf sağlıyor. 

“Kaynaklar en verimli şekilde korunuyor ve geleceğe daha yaşanabilir bir dünya kalıyor”

Enerji tasarrufunun günümüzün en önemli konusu olduğunu ve her sektörün kaynakları korumak için elinden geleni yapması gerektiğini açıklayan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, şu ifadeleri kullandı:

“Doğaya olan sorumluluğumuzun bilinciyle ‘Her Gün Daha Çevreci Bir Arma Kontrol’ sloganıyla güneş enerjisi ile çalışan güvenlik ve bariyer sistemleri üretiyoruz. Ürünlerimiz dahili güneş enerjisi panelleri sayesinde kendi enerjisini üreterek doğaya saygılı bir koruma ve güvenlik sağlıyor. Böylece kaynaklar en verimli şekilde korunuyor ve geleceğe daha yaşanabilir bir dünya kalıyor.”

“Bir yandan kullanıcıların enerji tüketimlerini düşürürken bir yandan da sektörün karbon ayakizini azaltıyoruz”

Güneş enerjisinin güvenlik ve bariyer ürünlerinde kullanımının yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kartal, şu açıklamalarda bulundu:

“Alanları korumak isteyenler için geliştirdiğimiz birçok üründe güneş enerjisi sistemlerini entegre edebiliyoruz ve böylece doğal kaynakları da koruyoruz. Bir yandan kullanıcıların enerji tüketimlerini düşürürken bir yandan da sektörün karbon ayakizini azaltıyoruz. Güneş enerjisi ile çalışan güvenlik teknolojilerimizle enerji maliyetlerinde yıllık yüzde 35 tasarruf sağlıyoruz. Böylece güvenlik yatırımının amortisman süresini de 8 ila 12 aya kadar düşürüyoruz. Güneş enerjili güvenlik ürünlerimizin bir diğer artısı da elektrik şebekesinde yaşanacak kesintilerden etkilenmeden kesintisiz bir şekilde görevini sürdürmesi oluyor.”

“Enerjide dışa bağımlı bir ülke olarak enerji tasarrufunu milli bir politika olarak görüyoruz”

Enerjinin ülke ithalatında önemli gider kalemi olduğunu da sözlerine ekleyen Kartal, şöyle devam etti, “Enerjide dışa bağımlı bir ülke olarak enerji tasarrufunu milli bir politika olarak görüyoruz. Hayata geçirdiğimiz güvenlik sistemlerinden elde edilen tasarrufla az da olsa cari açığın kapatılmasına destek oluyoruz. Güneş enerjili bariyerlerimizle ülkemize ve dünyamıza olan borcumuzu ödediğimizi düşünüyor ve bu alana daha fazla odaklanıyoruz.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.