30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Güneş Enerji Sektörünün Türkiye’deki En Büyük Buluşması SOLAREX 2018 için Geri Sayım Başladı

  • Güneş enerjisi ve teknolojilerinin dünyadaki en büyük fuarlarından olan 11. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı “SOLAREX İSTANBUL”, dünya liderliğini hedefliyor
  • SOLAREX İSTANBUL bu yıl kabına sığmayarak dış alanlara da taştı ve rekor katılımcı sayısı ile milyonlarca dolarlık iş hacmine ulaşacak

05– 07 Nisan 2018 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ve Voli Fuarcılık tarafından organize edilen fuar, bu yıl kabına sığmayarak dış alanlara da taştı ve 11 yılın en büyük katılımcı sayısına ve sergi alanına imza attı. Ziyaretçi sayısının da aynı oranda artacağının online kayıtlardan anlaşıldığını belirten Voli Fuar Hizmetleri A.Ş. yetkilileri bu yıl ziyaretçi sayısında da rekor katılım beklediklerini ifade ettiler. Yurt içi katılımcı sayısının 155, yurt dışı katılımcı sayısının 75 olduğu Solarex İstanbul Fuarı’nda 1000’e yakın marka temsil ediliyor. Fuara çok sayıda profesyonel ziyaretçinin yanı sıra, CEO’lar, STK temsilcileri, akademisyenler, bürokratlar ve dünya genelinden katılacak alım heyetleri iştirak edecek.

Hazırlıkları son hızla devam eden, 11. Solarex İstanbul’da stant satışları aylar önce tamamlandı. Fuar, dünyada ve Türkiye’de güneş enerjisi üretimine ilişkin yapılacak birçok seminer, panel ve konferanslarla da güneş enerjisi hakkında çeşitli konuların tartışılacağı bir global arena olma özelliği de taşıyor.

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek olan fuarın amacı, güneş enerjisi kaynaklarının ve güneş enerjisi piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamalarının pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği, yeni ürünlerin profesyonel ziyaretçisine sergileneceği bir ortam oluşturmaktır.

Türk Solar Sektörü, Büyük Bir Fotovoltaik Pazar Olma Yolunda Hızla İlerliyor

Türkiye geçtiğimiz on yılda kaydettiği ekonomik büyümeye paralel olarak dünyanın en hızlı büyüyen solar piyasalarından biri haline gelmiştir. Enerji dağıtımının tamamen özel sektöre devredildiği ve enerji üretim varlıkları özelleştirilmesinin önümüzdeki beş yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığı bu dönemde başarılı bir biçimde uygulanan özelleştirme programı, ülkenin solar sektörüne son derece rekabetçi bir yapı ve büyüme için yeni ufuklar kazandırmıştır. Sergilenen ürün ve gerçekleşen etkinliklerle sektörün nabzını tutan Solarex İstanbul; Avrupa ve Asya bölgelerini birleştiren noktada sektörün en önemli buluşması olarak öne çıkıyor. Yerli ve yabancı katılımcı firmaların, yeni pazarlara ulaşması için, önemli olanaklar sunan fuarda, MENA ülkeleri başta olmak üzere, Afganistan, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Fransa, Tunus, Cezayir, Gürcistan, Irak, İran, İspanya, İtalya, Kazakistan, Mısır, Suudi Arabistan ve Yunanistan’dan firma yetkililerinin gelmesi planlanıyor. 5 – 7 Nisan tarihleri arasında, İFM – İstanbul Fuar Merkezi 9, 10, 11 ve 12. Salonlarda gerçekleşecek fuar, 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Detaylı Bilgi ve Ücretsiz Davetiye için:

Solarexistanbul ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.solarexistanbul.com web sitesini ziyaret edebilir ya da aşağıdaki iletişim adresleri ile bağlantı kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.