30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


GÜNDER ve Bodrum Belediyesi Ortaklığında ” Sahil Kentlerinde Çatı Üstü Kurulmlar Projesi Kapanış Toplantısı” Düzenlendi

GÜNDER ve Bodrum Belediyesi işbirliği ile Konutlarda Güneş Enerjisiyle Elektrik Üretimi Mevzuatı ve Uygulama Şekilleri Toplantısı Yapıldı.

Yenilenebilir Enerjide özellikle Güneş Enerjisinin Payı her geçen gün artmaya devam ediyor. Türkiye’deki Çatı Üzeri Güneş Enerji Potansiyelinin ve gelişmelerin Anlatıldığı “Konutlarda Güneş Enerjisiyle Elektrik Üretimi Mevzuatı ve Uygulama Şekilleri Toplantısı” GÜNDER ve Bodrum belediyesi işbirliği ile organize edildi.

Açılış Konuşmalarını Bodrum belediye Başkan yardımcı Taner Uslu ve GÜNDER Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu’nun yaptığı toplantıda Çatı’larda GÜNEŞ Enerjsinden Elektrik Enerjisi üretmenin yolları masaya yatırıldı. GÜNDER Proje Koordinatörü Gamze ESENER Projenin tanıtımıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Faruk Telemcioğlu Güneş Enerji Mevzuatı hakkında bilgi verirken SolPEG Türkiye Koordinatörü Can Tutaşı’da Türkiye’de Çatı kurumları hakkında bilgi verdi. Soru cevapla devam eden toplantı sonrası Belediye İşleri Müdürlüğü Çatısına kurulan 3 Kw’lik sistemin açılışı gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir