30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GÜNDER, 4. SOLARENA Etkinliğini 14 Ocak’ta Düzenliyor

ANKARA (Enerji Portalı) – Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER), 4. SOLARENA etkinliğini 14 Ocak 2020’de JW Marriott Ankara’da gerçekleştirilecek.

Etkinlik GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Kutay Kaleli, ERC Sistem Elektrik şirketinden Ali Ercan ve Elin A.Ş.’den Aykut Gümüş’ün açılış konuşmalarıyla başlayacak.

GÜNDER, SOLARENA etkinliği kapsamında sektörün en çok yoğunlaştığı konulardan olan enerji depolama sistemleri üzerine hazırlamış olduğunu “Güneş Çatı Sistemleri ve Depolama Uygulamalarının Ekonomik Analizi” çalışmasını kamuoyu ile paylaşacak.

Açılış konuşmalarının ardından “Güneş Çatı Sistemleri ve  Depolama Uygulamalarının Ekonomik Analizi” raporunun sunumu PEM Enerji’den Şahin Bayram tarafından yapılacak.

Sunumun ardından “Güneş Enerjisi Paydaşları için Yeni Teknolojilerle Gelen Fırsatlar” isimli panel düzenlenecek. Bilkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bengisu Özenç’in moderatörlüğünü yapacak olan panelde SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nden Değer Saygın, Endoks Enerji’den Alper Terciyanlı, Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD)’nden Berkan Bayram ve PEM Enerji’den Şahin Bayram konuşmacı olarak yer alacak.

1 Yorum

  • Hüseyin YILMAZ dedi ki:

    Bu etkinliklerde uygulamadaki örneklere yer var mı bilmiyorum. Ben küçük boyutlu bir güneş enerjisi, 5kw çatı GES, yatırımcısı olarak sırtından hançerlenmiş gibiyim. Dolar anlaşmalı olduğum için daha bir liralık üretim bile sağlamadan bol keseden sistem kullanım bedeli ödüyorum. Bu sistemin kendini altı yılda karşılayıp kazanç getireceği hesabı yalan. Ben sistemi söküp off grid olarak satmak istiyorum. Duyurulur. Devletine güvenen ve devletin eliyle sırtından hançerlenen küçük yatırımcıların bu temiz enerji söylemleri ile aldatılmasına aracı olmayınız. Umarım olamazsınız. Faturaları her platformda, kamuoyunda paylaşıyorum. Adres verin size de göndereyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.