30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Gülpınar ve Maslaktepe RES’in Kapasiteleri Arttırılacak!

ÇANAKKALE (Enerji Portalı) – Çanakkale’de farklı yerlerde bulunan Gülpınar Rüzgar Enerji Santrali ve  Maslaktepe Rüzgar Enerji Santrali’nde kapasite artırılacak.

Çanakkale’nin Merkez İlçesi, Ovacık, Denizgöründü, Salihler ve Karapınar Köyleri Mevkii’nde bulunan Gülpınar Rüzgar Enerji Santrali’nde 40 türbinden oluşan 160 MW ve Bayramiç İlçesi, Yeniceköy ve Kaykılar Köyleri Mevkii’nde bulunan Maslaktepe Rüzgar Enerji Santrali’nde 16 türbinden oluşan 68,4 MW büyüklüğünde kapasitelerinin artırılması planlanıyor.

Kapasite artırma projesi için Gülpınar Rüzgar Enerji Santrali’nin sahibi Yelen-Gülpınar Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş., 17 Aralık 2019 Salı günü saat 14:00’te Muhtarın Eski Kahvesi’nde Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılımı Toplantısı” yapacak.

Benzer şekilde, Maslaktepe Rüzgar Enerji Santrali’nin sahibi Eni Enerji İnşaat Taahhüt Tic. ve San. A.Ş. de söz konusu proje için 18 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 14:00’te Bıyıklı Köyü Köy Kahvesi’nde “Halkın Katılımı Toplantısı” gerçekleştirecek.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.