30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GT’2019 Geothermal Turkey 6-7 Şubat’ta Düzenleniyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – GT’2019 Türkiye Jeotermal Kongresi 6-7 Şubat’ta Bilkent Otel’de düzenleniyor.

GT’2019 Türkiye Jeotermal Kongresi 6-7 Şubat’ta Bilkent Otel’de düzenleniyor.

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER)’in öncülünde düzenlenen ve İki gün sürecek olan kongrede jeotermal enerjisine dair pek çok konu sektör paydaşları ile birlikte ele alınacak.

JESDER Başkanı Ali Kındap:

“2018 yılının son çeyreği itibari ile Türkiye, 1238 MWe kurulu güç kapasitesi ile Dünya 4’cülüğünü ve “1 GW Country Club” ülkeleri arasındaki yerini korumaktadır. Jeotermal yatırımların bu noktaya gelmesinde emeği geçen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yeni yüzyılda ürün rekabeti, bilimsel ve teknolojik yetkinlik rekabetine dönüşmüştür. Başta elektronik, enerji, bilişim, uzay, biyomühendislik, organik kimya endüstrileri gibi sektörler, değer yaratan ve toplumsal refaha katkı sağlayan sektörlerdir. Jeotermal sektöründe gelişim için bahsi geçen farklı disiplinler bir arada kullanılmaktadır. Bu sebeple her sektörü, gelişen her sistemi ve yeniliği kabul etmeli ve adaptasyon sürecimizi hızlandırmalıyız. Bu kapsamında Jeotermal Enerji sektörünün gelecek planının ve teknolojik yeniliklerin konuşulacağı GT’2019 Türkiye Jeotermal Kongresini Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Üyesi şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katılımları ile 6-7 Şubat tarihlerinde Bilkent Otel’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleri ile düzenleyeceğiz.

GT’2018’de yanımızda olan ve sektörün gelişimi için destek veren siz değerli sektör paydaşlarımızı GT’2019’da da aramızda görmekten onur ve gurur duyarız.” ifadeleriyle ilgi duyanları kongreye davet ediyor.

Etkinliğe katılım sağlayacak olan konuşmacılar ise şöyle:

Kongrenin programına dair bilgilere aşağıdaki belgelerden ulaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.