30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GÖP ve GİP Organizasyon Limitleri Aktif Hale Getirildi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPİAŞ, dün itibariyle Gün Öncesi Piyasası ve Gün İçi Piyasası Organizasyon Limitleri’nin aktif hale getirildiğini duyurdu.

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ), Gün Öncesi Piyasası (GÖP) ve Gün İçi Piyasası (GİP) Organizasyon Limitleri’nin aktif hale getirildiğini duyurdu.

EPİAŞ, konuyla ilgili duyurusunda şu ifadelere yer verdi:

“21.01.2019 tarihi saat 20:30 itibarıyla Gün Öncesi Piyasası ve Gün İçi Piyasası Organizasyon Limitleri aktif hale getirilmiştir. Yeni teklif girişlerinde ve mevcut teklifler güncellenirken belirlenen organizasyon limitlerine göre kontroller gerçekleştirilecektir.

Piyasa katılımcıları kendilerine belirlenen limitlere ilişkin değişiklik taleplerini sadece kep adreslerinden gönderecekleri yazıyla ilerleyen süreçlerde de Şirketimize bildirilebilecektir. Söz konusu yazıya, değişiklik taleplerini ve gerekçelerini içeren Organizasyon Limitleri Değişiklik Talep Formu (Ek) eklenecektir. Değişiklik talepleri, Şirketimiz tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunması halinde talepler gerçekleştirilecektir. Ayrıca söz konusu limitler periyodik olarak EPDK’ya raporlanacaktır.

Gün Öncesi Piyasasında belirlenen kullanıcı limitlerinin aşılması durumunda teklif kaydedilemeyecektir. (Hali hazırda teklif kaydederken limit aşımı uyarısı almasına rağmen teklifleri kaydedilen piyasa katılımcılarının yeni uygulama ile limitlerini aşan teklifleri kaydedilmeyecektir.)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.