30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Google Yenilenebilir Enerjide Önemli Mesafe Katetti

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Google, İsveç, Norveç ve Hollanda’da 8 yenilenebilir enerji projesiyle 669 megavat anlaşma imzalayarak, bu alanda bugüne kadar 2,6 gigavat sözleşmeye imza attı.

Google Avrupa Birliği Enerji Bölümü Yöneticisi Marc Oman, blog yazısında yaptığı paylaşımda, şirketin, dünyada yenilenebilir enerjinin en büyük kurumsal müşterisi olduğunu, bugüne kadar 2,6 gigavat yenilenebilir enerji satın almak için sözleşme imzaladıklarını kaydetti.

Sadece İsveç, Norveç ve Hollanda’daki 8 projeye 669 megavat anlaşma imzaladıklarını hatırlatan Oman, şunları belirtti:

“2017’deki faaliyetlerimiz için büyük bir kilometre taşı olan yüzde yüz yenilenebilir enerjiye ulaşma yolunda ilerliyoruz. Küresel sürdürülebilirlik çabalarımız hakkında Google’ın Çevresel Raporunun 2017 ilerleme güncellemesinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu ilerlemeye rağmen, yenilenebilir enerji satın almanın önünde birçok engel var. Önümüzdeki zorluk daha da yenilenebilir satın alma ve pazar boyutunu büyütmek.”

Oman, AB’nin bu engellerin çoğunu ortadan kaldırma fırsatı sunan temiz enerji konusunda bir dizi direktif düşündüğünü ifade ederek, “Bizim için, küresel ve yıllık bazda yüzde yüz yenilenebilir enerji alımına ulaşmak önemli bir kilometre taşıdır, ancak yeni başlıyoruz. Tüm enerji tüketicilerinin yenilenebilir kaynakları seçmenin açık ve kolay bir yoluna sahip olmasına yardımcı olmak istiyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.