30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Google Artık Tüm Enerji İhtiyacını Yenilenebilir Enerjiden Karşılıyor

Dünya arama motoru devi Google’ın hedefleri arasında yer alan tüm Enerji ihtiyacının Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından karşılanma hedefi tamamlandı. Rüzgar enerjisi konusunda yapılan son satın almalar sayesinde  Google Enerjisinin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlıyor.

Google, 2016 duyurduğu 1 sene sonra komple temiz enerji ile çalışma hedefine ulaşmış oldu. Aralık 2016 içerisinde Google, veri merkezlerinin tam kapasiteli bir şekilde temiz enerji ile çalışmasına yönelik olarak planlama gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada firma, bu hedeflerine ulaşmış olduklarını ve temiz enerjiye geçiş gerçekleştirdiklerini resmi olarak duyurdu.

Google geçtiğimiz günlerde 3 tane rüzgar santrali için toplamda 535 MW’lık sözleşmeyi imzaladı. Böylelikle toplamdaki enerji altyapısı yatırımı 3.5 milyar doları aşmış olan firma, 3 gigawatt’lık bir kapasiteye ulaştı. Bu yeni kapasite, Google şirketinin ürün ve de hizmetlerinde %100 yenilenebilir durumdaki enerjiyi kullanabileceği anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.