30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


Göktekin Enerji, İş Leasing İle Protokol Gerçekleştirdi

ADANA (Enerji Portalı) – Göktekin Enerji, güneş enerji santrallerinin kurulumu ile ilgili İş Leasing ile iş birliği protokolü imzaladı.

Göktekin Enerji, müşterilerinin öztüketim amaçlı, fabrika ve ticarethaneler ile AVM ve otel çatılarına kuracağı güneş enerji santrallerinin kurulumunda ihtiyaç duydukları desteğe en verimli şekilde ulaşmaları için İş Leasing ile iş birliği protokolü imzaladı.

İş birliği sonucunda çatılarına güneş enerjisi santrali kurmak isteyen firmalar; kaliteli ve TUV sertifikalı güneş enerjisi sistemlerine en uygun maliyetle erişebilecekler. 

İşbirliği anlaşmasının imza töreninde konu hakkında açıklama yapan İş Leasing Genel Müdürü Mehmet Karakılıç, Yenilenebilir enerji finansmanı konusunda sektörümüzdeki öncü konumumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Güneş Enerjisi Santrali kurulumu alanında önemli ve tecrübeli bir firma olan Göktekin Enerji‘nin öz tüketim amacıyla proje geliştirdiği kullanıcılara yönelik olarak leasing yöntemi ile finansman sağlayacağız. Böylece sanayicimiz elektrik faturası ödemek yerine nakit akışına uygun bir kira planı ile kendi elektrik santraline kavuşacak. Elektrik tüketimi yoğun OSB‘lerin, tatil köylerinin, AVM’lerin, fabrikaların sunduğumuz bu çözüme yoğun ilgi göstermesini bekliyoruz. Bu yöntemin yaygınlaşması ile bir taraftan sanayicimizin ve iş dünyamızın enerji giderinin düşürülmesine, diğer taraftan ülkemizin enerji ithalatı kaynaklı cari açığının azalmasına katkıda bulunacağız” dedi. 

Göktekin Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Göktekin ise yaptığı açıklamada İş Leasing gibi çok değerli bir partner ile bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliği ile müşterilerimize nakit akışlarına ve proje fizibilitesine uygun finansman seçenekleri sunabileceğiz. ” dedi.     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir