30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


Global Rüzgar Zirvesi 25 – 28 Eylülde Toplanıyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Dünyanın en büyük rüzgar enerjisi toplantısı WindEurope Hamburg, 25-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Fuarın bu yılki ana temalarından biri de dinamik küresel pazarlara olacak.

Dünyanın önde gelen rüzgar endüstrisi fuarındaki tüm katılımcıların yaklaşık yüzde 50’si Almanya dışından geliyor. 40 ülkeden 1400’den fazla katılımcıya ev sahipliği yağan WindEnergy Hamburg, paydaşların yeni pazarları tanımlamaları, iş ağlarını genişletmeleri ve önemli iş ilişkileri kurmaları için ideal bir platform sunuyor.

Hamburg Messe and Congress CEO’su Bernd Aufderheide, “25 – 28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Küresel Rüzgar Zirvesi’nde, dünyanın dört bir yanındaki siyasi temsilciler ve enerji uzmanları, çeşitli büyüme pazarlarında rüzgar enerjisini kullanmanın en iyi yollarını kapsamlı bir şekilde gözden geçirebilecek ve değer zincirinin tüm bölgelerindeki şirketlerle buluşabileceklerdir. İddialı kara ve deniz kalkınma hedefleri tarafından yönlendirilen küresel pazarın tamamı son derece dinamik bir aşama yaşıyor. ” ifadelerini kullandı.

Ticaret fuarına paralel olarak düzenlenen 2018 WindEurope Konferansı da uluslararası konulara büyük önem verecek. Bu üst düzey etkinliklerin ikisi de Hamburg’daki Küresel Rüzgar Zirvesi 2018’ini oluşturuyor.

Çeşitli Afrika ve Latin Amerika ülkelerinin yanı sıra Çin, Japonya, Tayvan, Hindistan, İran ve Benelüks ülkeleri ile İngiltere ve Polonya gibi Avrupa ülkelerinden toplam 14 ulusal delegasyon katılımlarını açıkladı. Hamburg’daki Küresel Rüzgar Zirvesi’ne Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Dr. Fatih Birol, Avrupa Enerji Komisyonu Üyesi Miguel Arias Cañete’nin de katılacak.

Hamburg’da küresel pazar için yeniliklerini sergileyen katılımcılar arasında 16 büyük rüzgar türbini üreticisi bulunuyor.

Enercon CEO’su Hans-Dieter Kettwig, “WindEnergy Hamburg, dünyanın dört bir yanındaki paydaşlara mevcut ve gelecekteki enerji sorunları için yenilikçi teknolojilerimizi ve çözümlerimizi sunmak için bize ideal bir platform sunuyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir