30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GKRY: Türkiyei Doğu Akdeniz’de Denklemi Zorlaştırıyor

KIBRIS (Enerji Portalı) – GKRY Enerji, Ticaret ve Sanayi Bakanı Yorgos Lakotritpis, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de çözümün değil sorunun bir parçası olmaya devam ettiği sürece denklemin zorlaşmaya devam edeceğini belirtti.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Enerji, Ticaret ve Sanayi Bakanı Lakotritpis, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj keşif çalışmalarıyla ilgili, “Türkiye, Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde çözümün değil sorunun bir parçası olmayı seçtiği sürece denklem zorlaşmaya devam edecek. Hepimiz, Türkiye’nin daha sorumlu, boyutuna ve tarihine layık davranmasını istiyoruz.” diye belirtti.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen “Economist” konferansında konuşan Lakotritpis, Kıbrıs açıklarında keşfedilen doğalgaz rezervinin, Avrupa Birliği’nin 2018’deki rezervlerinin yüzde 40’ını oluşturduğunu ve enerji koridoru oluşturduğunu söylemişti.

Bakan, ülkesinin sondaj keşif çalışmalarına devam edeceğini belirterek, “Önümüzdeki 2 yılda 5 keşif çalışması ve 4 doğrulama sondajı daha yapılacak.” diye ifade etmişti.

Kaynak: SputnikNews

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.