30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GES Yatırımları Finansmanı İçin Bir Rapor Hazırlandı!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Actus Solar, güneş enerjisi santrali (GES) yatırımlarının önündeki en büyük engellerin başında gelen proje finansmanına yönelik bir akademik çalışma yayımladı.

Actus Solar, güneş enerjisi santrali (GES) yatırımlarının önündeki en büyük engellerin başında gelen proje finansmanına yönelik “GES Projeleri Finansmanı İçin YEKDEM Gerekliliği” isimli bir rapor hazırladı.

Antalya’da gerçekleşen 10. Türkiye Enerji Zirvesi’nde TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve zirveye katılan komisyon üyeleri ile de paylaşılan rapor, GES yatırımları finansmanında banka ve leasing kredi komitelerince gözetilen faktörleri ağırlıklarına göre sıralayıp her kriteri teker teker ele alıyor.

Raporda belirtilen kriterlerin  gerek YEKA gerek lisanslı/lisanssız GES projelerini etkileyen yönetmeliklerin hazırlanmasında, kanun yapıcı ve piyasa denetleyicilerin yatırımın %80’ine kadarını teşkil eden kredi bacağını da artık niteliksel olarak gözetebilmelerine imkan sağlayacağı belirtiliyor.

İlgili raporu okumak için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/10/GES-Projeleri-Finansmanı-İçin-YEKDEM-Gerekliliği.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.