30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GES İçin İşletme, Bakım ve Onarım Hizmeti Verecek Firma Aranıyor

İZMİR (Enerji Portalı) – İzmir Bakırçay Üniversitesi, bünyesindeki Seyrek Yerleşkesi’nde yer alan güneş enerjisi santrali ile klimaların işletme, bakım ve onarım işlerini yapabilecek firma arıyor.

İzmir Bakırçay Üniversitesi, Seyrek Yerleşkesi’nde yer alan güneş enerjisi santralinin sağlıklı çalışması ve klimaların bakım ve onarım işleri için bir hizmet alımı ihalesi düzenliyor.

Söz konusu ihale kapsamında; İzmir Bakırçay Üniversitesi’nde bulunan VRF klimalar dış üniteleri, iç üniteleri, ısı geri kazanım cihazları, duvar tipi split ve salon tipi split klimalar için bakım ve onarım işleri ile 400 kWp güneş enerji santralinin uzaktan izleme sisteminin takibi, yıllık periyodik bakımlarının yapılması ve GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Gediz Elektrik Perakende Satış. A.Ş. ile yapılan antlaşmalardaki sorumlulukların takibi işi yaptırılacak.

Klima işleri kapsamında şu ürünler üzerine çalışma yapılacak:

GES işleri kapsamında ise;

  • Periyodik Bakımlar ve Uzaktan İzleme Sistemi (Veri Toplama Sistemi)
  • Güneş Elektrik Santrali Uzaktan İzleme Sisteminin (Veri Toplama Sistemi) Otomatik Sayaç Okuma Sistemi Takibi,
  • Güneş Elektrik Santrali Periyodik Bakım İşleri,
  • Düzeltici Bakım,
  • GES için yapmış olduğu Lisanssız Elektrik Üreticileri için Dağıtım Sistemine Bağlantı Antlaşması (EK), Lisanssız Elektrik Üreticileri için Dağıtım Sistem Kullanım antlaşması (EK2) ve Perakende Satış Sözleşmesindeki (EK3) sorumluluklarını takip etmek, bu sorumluluk çerçevesinde alınması gereken önlemleri kurumumuza yazılı olarak ileterek gerekli aksiyonların alınması,
  • Sistem için bir Sorumlu atanması gibi işler yaptırılacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.