30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Genç Güneş Seminerleri Bahçeşehir Üniversitesi İle Başladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Bu yılki ilk “Genç Güneş” semineri Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Yenilenebilir enerji teknolojilerini başta güneş enerjisi olmak üzere, geniş kitlelere yayılması hedefiyle geçtiğimiz yıl yenilenebilir enerji bölümleri olan meslek liselerimizde bir dizi seminerler düzenleyen Kerem Çilli,  “Genç Güneş” seminerleri ile bu yıl İstanbul’daki tüm üniversiteleri ziyaret etmeyi amaçlıyor. Çilli, Bir sonraki yıl ise hedef 81 ilde 81 üniversitede ulusal bir proje gerçekleştirmeyi planlıyor.

Bu yılki ilk “Genç Güneş” seminerinde Bahçeşehir Üniversiteli öğrenciler ile buluşan Çilli, güneş enerjisinin yaygınlaşması ile hayatımıza nasıl etki edeceği, enerjinin verimliliği, akıllı şebekeler, yeni nesil iletim dağıtım hatları, elektrikli araçlar vb. teknolojik konularda, interaktif bir sunum gerçekleştirdi.

Güneş enerji teknolojilerinin ve bunların hayatımıza girmesinin hızlandırılmasının ne kadar önemli olduğu, gelecekteki enerji sistemlerinde evlerimizde sadece üretici değil, elektrik sisteminin bir parçası olarak hem üretici hem tüketici olacağımız ve depolama sistemleri ile elektrikli araçların teknik altyapısının hazırlanmasının öneminden bahsedildi.

Başta İstanbul’daki tüm özel ve devlet üniversiteleri olmak üzere bu etkinliklerin devam edeceğini belirten Çilli, güneş enerjisi konusunda ücretsiz etkinliklerin devam edeceğini belirtti. 

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.