30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Gemlik İlçe MEM, Enerji Verimliliği Çalışmaları Örnek Bir Tutum Sergiliyor!

BURSA (Enerji Portalı) – Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Enerji Verimliliği birimi, yaptığı çalışmalar ile ciddi oranda tasarruf elde etmeyi başardı.

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM)’nün Enerji Verimliliği birimi, yaptığı çalışmalar ile ciddi oranda tasarruf elde etmeyi başardı. Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Enerji Verimliliği birimimiz, 2016 yılından bu yana enerji kaynaklarımızın güvenli, etkin ve verimli kullanılması çevrenin korunması, gelecek nesillere daha yaşanılabilir çevre bırakılması ve oluşabilecek kamu zararlarının önüne geçilmesine yönelik okullarımızda tüketilen enerji kaynaklarını uzaktan takip sistemi ile izlemekte ve değerlendirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmaların sonucunda önemli ölçüde verimlilik elde edilerek tasarruf sağlanmıştır.”

3 yılda net 525.581 kW’lık enerji tasarrufu sağlandı…

İlçe Enerji Yöneticisi Ahmet ÖZBEY´in hazırladığı tüketim raporuna göre, 2015 yılı tüketim verileri ile kıyaslama yapıldığında özellikle su tüketimlerinde %43,1 azalma sağlanarak 46.144 ton su kaynağının israfı önlendi. Reaktif tüketim ceza bedellerinde ise yaklaşık %80 azalma gerçekleştirildi. Doğalgaz-elektrik- katı yakıt birleşik öğrenci başına düşen tüketimlerde ise kümülatif %21.3 azalma olduğu belirtilerek 3 yılda net 525.581 kW’lık enerji tasarrufu sağlandığı kaydediliyor.

İlgili rapora aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir