30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Geleceğin Enerji Kaynağı “Hidrojen” Olarak Görülüyor

ANKARA (Enerji Portalı) – Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), Japonya’daki G20 zirvesi öncesinde “yeşil hidrojen” endüstrisinin karşılaştığı kritik zorlukları ve fırsatları açıklayan bir rapor yayınladı.

Liderler, enerji ve çevre bakanları G20 Zirvesi’nde bir araya gelerek gündeme ve geleceğe dair görüş alışverişinde bulundu. G20 Zirvesi’nde ele alınan konulardan bir tanesi de “Hidrojen” oldu.

Enerji ve çevre bakanları ile Hyundai Motor, Toyota ve Air Liquide gibi birçok küresel şirketin yetkilileri, bu konuyu G20 kapsamında Japonya’nın Karuizawa kentinde yapılan Enerji Dünüşümleri ve Sürdürülebilir Büyüme konulu Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı’nda ele aldı. Katılımcılara şu sorular soruldu:

Hidrojen, temiz, güvenli ve uygun fiyatlı bir enerji geleceğine ulaşmaya nasıl yardımcı olabilir? Bu enerji türünün potansiyelini nasıl anlayabiliriz?

 “The Future of Hydrogen” isimli raporda da IEA, bu sorulara yanıt veriyor ve hidrojenin bugününe ve yarınına dair görüşlerini detaylı bir şekilde aktarıyor.

IEA, hidrojenin avantajlarını açıklayarak hidrojenin nasıl etkin bir şekilde değerlendirilebileceği ilgili 7 önemli önerisini ise şu şekilde sıralıyor:

  • Uzun vadeli enerji stratejilerinde hidrojen için rol oluşturun
  • Temiz hidrojen için ticari talebi canlandırın
  • Yatırım riskleri için çözümler üretin
  • Maliyetleri düşürmek için AR-GE’yi destekleyin.
  • Gereksiz düzenlemeleri ortadan kaldırarak standartlara uygun hale getirin
  • Uluslararası çalışmaları ve piyasası takip edin
  • Gelecekteki gelişmeleri yakalamak için fırsatlara odaklanın

İlgili rapora ulaşmak için

The Future of Hydrogen Raporu için enerjiportali.com/wp-content/uploads/2019/07/The-Future-of-Hydrogen.pdf Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.