30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Geleceğimizin Gerçek Enerji Kaynağı Sizsiniz”

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM’nin açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Siirt Şehit Orgeneral Eşref Bitlis İlkokulu öğrencilerini kabul etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu temsili olarak 4. sınıf öğrencisi Mustafa Umeyr Akay’a devretti.

Dönmez, “Siirt’ten bizleri kırmayarak gelen küçük misafirlerimizle #23Nisan’ı hep birlikte coşkuyla kutladık. Kalplerinden satırlara dökülen bu güzel mektuplar için Hamza’ya, Bedirhan’a, Esma’ya, Dilem’e, Yağmur’a ve Mustafa’ya, öğretmenleri Zeynep Hanım ile Vedat Bey’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Enerjinin bilinçli ve verimli kullanılması konusunda 7’den 70’e herkesi bilgilendirmenin önemli olduğuna işaret eden Dönmez, şöyle konuştu:

“Bugün 23 Nisan, çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Öğretmenlerimiz sağ olsunlar bizi kırmadılar geldiler. Onlarla bu işin öncesinde bir hikayemiz var. Sınıf Öğretmeni Zeynep Yılmaz, bizim ‘Ali’nin Enerji Serüveni-2’ kitapçığımızı çocuklara dağıttıktan sonra bir sosyal medya paylaşımında bulundu biz de çok mutlu olduk. Sonra bu gönüllü enerji dedektifi çocuklarımızı bakanlığımızda ağırlamak istiyoruz diye kendileriyle temasa geçtik. Enerji konusunda farkındalık oluşturmamız gerekiyor. Çocuklarımız zaten enerji dolu. Onlar enerjilerini dışarıya pozitif olarak yansıttığında etkilenmeyecek insanoğlu yok. Bugün bunu bizzat müşahede etmiş olduk. İnşallah çocuklarımız Siirt’e güzel hatıralarla gitmiş olacaklar.”

Dönmez, bakanlığın kapısının tüm öğrencilere açık olduğunu vurgulayarak, “Bugün buralarda biz varız, yarın inşallah çocuklarımız bu görevleri bizlerden almış olacaklar. Bu vatana millete hizmete devam etmiş olacaklar.” ifadesini kullandı.

Bakanlığı temsili olarak devralan Mustafa Umeyr Akay da yetişkinlere ve çocuklara, enerjide verimliliği sağlamaya yönelik önerilerde bulundu.

Akay, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirirken, “Bakanımız bize çok güzel şeyler yaptırdı. İlk olarak bize dergimizi gönderdi. Yetmedi bizi bir de Ankara’ya davet etti. Şimdi de tanıştık. Ona çok teşekkür ediyorum. Bakan olmak güzel bir duygu.” diye konuştu.

Bakan Dönmez sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise şu sözlerle tüm çocukların bayramını kutladı:

“Minik yüreklerinde büyük idealler taşıyan çocuklarımızın enerjisiyle geleceğin Türkiye’si hep umut dolu, hep güler yüzlü ve genç kalacak.

Çocuklarımızın ve bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.