30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GE-Türkerler-RT Enerji’den RES Projeleri Geliyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji ile Kirazlı, Meryem, Şile, Pamukova ve Mahmut Şevket olmak üzere beş rüzgâr enerjisi santrali kurulumu için anlaşma imzaladı.

GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji İzmir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul’da beş edet rüzgar enerjisi santrali kuracak. 158 MW toplam kapasiteye sahip projede GE’nin 3MW’lık 49 kara tipi rüzgâr türbini kullanılarak 183 bin konutun enerji ihtiyacına karşılık gelen elektrik enerjisi üretilecek.

RT Enerji & Türkerler yaptıkları ortak açıklamada şunlara yer verildi:

GE ve RT Enerji & Türkerler olarak güçlü bir ilişki kurduk ve tekrar birlikte çalışmaktan çok mutluyuz. Türkiye’nin sürdürülebilir enerji hedefleri doğrultusundaki çalışmalarına yardımcı olma konusunda yoğun bir çaba sarf etmekteyiz ve bu rüzgar santralleri de yine doğru yönde bir adımdır. Türkiye, temiz enerjiler olarak tabir edilen yenilenebilir enerji kaynakları bakımından Dünya’daki en zengin ülkeler arasında yer almaktadır. GE ve RT Enerji & Türkerler olarak temiz enerjiye yani doğaya yatırım yapıyoruz. Gelecek nesillerin enerji ihtiyacını karşılamak ve çevreye verilen zararı en aza indirebilmek için yaptığımız bu yatırımdan mutluluk ve gurur duyuyoruz.”

GE Yenilenebilir Enerji Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Başkan ve CEO’su Dr. Manar Al Moneef ise şunları söyledi:

“GE olarak Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası şirketlerden biri olarak, enerji sektöründe istihdam yaratma ve yüksek teknolojilerin geliştirilmesine katkıda bulunma taahhüdünü sürdürüyoruz. Türkerler Holding ve RT Enerji ile yeni bir iş birliği yaptığımız ve bu heyecan verici proje üzerinde birlikte çalıştığımız için mutluluk duyuyoruz. GE’nin yüksek teknolojili 3 MW platform türbinleri, Türkiye’nin rüzgâr hızlarına ve ortamına oldukça uygun bir çözümümüz. Türkiye’de 1.200 MW’dan fazla kurulu kapasitemiz ile bölgeye daha fazla yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Gelecekte Türkerler ve RT Enerji ile başka iş birliği fırsatları yakalamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Projelerde kullanılacak 147 adet rüzgar türbini kanadı GE’nin 450’den fazla çalışanının bulunduğu İzmir, Bergama’da yer alan LM Wind Power tesisinde üretilecek.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.