30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


GE, Rüzgar Enerjisi Yatırımları İle İstihdama Katkı Sağlıyor

ÇANAKKALE (Enerji Portalı) – GE Yenilenebilir Enerji bünyesinde bulunan LM Wind Power, Avrupa ve Asya dahil olmak üzere, dünya genelinde artan rüzgar enerjisi talebine cevap vermek adına Türkiye’deki rüzgar türbin kanadı fabrikasında 300 kişilik ek istihdam oluşturmayı hedefliyor.

İş için açılan pozisyonlar, tüm profillerde, bilgi birikimi ve deneyim seviyesine açık. Her yeni çalışan LM Wind Power’ın ‘Mükemmellik Merkezi’ eğitim programında rüzgar türbini kanadı konusunda eğitim görecek, ürünlerin kalitesini ve böylece son kullanıcı memnuniyetini artırmayı sürekli hale getiren altı haftalık teorik ve pratik eğitim programına katılacak. Yeni başlayanlar aynı zamanda tüm dünyadaki LM Wind Power tesislerinden uzmanlar tarafından mentorluk da alacak.

Tesisteki çalışanların önemli bir kısmının Bergamalı Olduğunu belirterek sözlerine başlayan Bergama Fabrika Müdürü Ozan Mamay, “Şehrin sosyal ve ekonomik gelişiminin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz ve bu yıl bu çevrede daha da fazla iş alanı yaratmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

“Bergama fabrikamız, şirketimizin dünyaya daha fazla yenilenebilir enerji sağlamak hedefi adına çok önemli bir tesis ve Türkiye’ye olan bağlılığımızı temsil ediyor.” şeklinde konuşan LM Wind Power Avrupa Operasyon Başkanı Jesper Sørensen, bölgede kalifiye ve teknik iş kolları yaratmaya katkıda bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.