30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Gazze’deki Enerji Ablukası “Güneşle” Aşıldı

İSTANBUL (Enerji Portalı) –  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, elektrik sıkıntısının yaşandığı Gazze’deki Cenin Hastanesine güneş enerjisi panelleri kurdu.

İHH’nın internet sitesinde yer alan haberde, günde 4 saat elektriğin verildiği, sınır kapılarının kapatılmasından dolayı benzin ya da mazot girişinin imkansız hale geldiği Gazze’de ablukadan en çok hastaneler zarar görüyor.

Bu kapsamda İHH, hayırseverlerin destekleriyle elektrik sıkıntısından dolayı sağlık hizmetlerinin durma noktasına geldiği Gazze’deki Cenin Hastanesine güneş enerji panelleri kurdu.

Maliyetinin 70 bin doları bulduğu proje, Beylikdüzü İHH’nın gayretleri ve hayırsever Jale Ateş’in bağışlarıyla tamamlandı.

Sınır kapılarının kapatılmasından dolayı krizin büyüdüğü hastanedeki sağlık hizmetleri artık elektrik ya da mazota ihtiyaç duymadan hizmet vermeyi sürdürecek.

Paneller, hastanedeki ameliyathanelerin ve tıbbi cihazların çalışması için hastanenin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik alternatif bir enerji projesi olma özelliğini de taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.