30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Gazprom’dan Kritik İstifalar Geldi

RUSYA (Enerji Portalı) – Gazprom’dan yapılan yazılı açıklamada, Aleksandr Medvedev ve Valeriy Golubev’in başkan yardımcılığı görevlerinden istifa ederek şirketten ayrıldıkları belirtildi.

Gazprom’dan yapılan yazılı açıklamada, Aleksandr Medvedev ve Valeriy Golubev’in başkan yardımcılığı görevlerinden istifa ederek şirketten ayrıldıkları belirtildi.

Medvedev’in Zenit futbol kulübündeki görevlerine odaklanacağına işaret edilen açıklamada, istifa kararlarının Gazprom Yönetim Kurulu tarafından onaylanacağı kaydedildi.

Yaklaşık 17 yıldır Gazprom bünyesinde çalışan Aleksandr Medvedev, şirketin ihracat faaliyetlerini kontrol ediyordu.Valeriy Golubev ise 16 yıl çalıştığı Gazprom’da yerel doğal gaz piyasalarını ve şirketin Belarus ile ilişkilerini yönetiyordu.

Gazprom’da yaşanan diğer bir önemli gelişme ise gaz sevkiyatında yeni bir rekor gelmesi oldu. Gazprom’un İhracat Genel Müdürü Yelena Burmistrova, Yatırımcılar Günü çerçevesinde yaptığı konuşmada, “İlk verilere göre, 2018 yılında AB ve Türkiye’ye gaz sevkiyatı miktarında rekor düzey görüldü ve bu oran yüzde 36.7’ye çıktı.” diye belirtti.

Burmistrova’ya göre, Gazprom geçen yıl Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) dışındaki ülkelere sevkiyatı yüzde 3.8 artarak 201.8 milyar metreküplük rekor düzeye ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.