30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Gazprom, Türk Akımı projesine yatırımlarını katlıyarak arttıracak

Gazprom Direktörler Kurulu, daha önce yönetim kurulu tarafından kabul edilen yatırım programındaki projeleri ve 2018 bütçesini masaya yatıracak.

Gazprom’un 2018 yılında Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesine yatırımlarını 93 milyar rubleden (yaklaşık 1.6 milyar dolar) 190 milyar rubleye (yaklaşık 3.3 milyar dolara) çıkarabileceği belirtildi.

Bloomberg’in haberine göre Gazprom Direktörler Kurulu, daha önce yönetim kurulu tarafından kabul edilen yatırım programındaki projeleri ve 2018 bütçesini  masaya yatıracak.

Gazprom’un Türk Akımı projesi bütçesine dayandırılan habere göre gelecek yıl projenin deniz altında kalan kısmına 182.4 milyar ruble, Türkiye topraklarındaki kara kısmınaysa 7.6 milyar ruble harcanacak.

2017 yılında deniz altında kalan kısım için 92.8 milyar ruble, karadaki kısmına da 0.8 milyar ruble ayrılırken Gazprom, Türk Akımı projesine yatırımlarını gelecek yıl 1.7 kat artışmış olacak.

Öte yandan bütçeye göre Gazprom, Kuzey Akım-2 projesine yatırımlarını yüzde 43.8, Sibirya’nın Gücü projesine yatırımlarını da yüzde 3.9 oranında artıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.