İSTANBUL (Enerji Portalı) – Doğal Gaz İthalatçılar Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu seçimleri tamamlandı. GAZİD Yönetim Kurulu Başkanlığına Akfel Commodities Turkey Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi Dr. Mithat Bülent Özmen seçildi.

Doğal Gaz İthalatçılar Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu seçimleri tamamlandı. GAZİD Yönetim Kurulu Başkanlığına Akfel Commodities Turkey Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi Dr. Mithat Bülent Özmen seçildi.

GAZİD Yönetim Kurulu’na bu vesileyle teşekkür eden Dr. Mithat Bülent Özmen, yaptığı açıklamada, doğal gaz piyasasının gelişmesi için kurulduğu tarihten bu yana özverili bir gayret içerisinde olan GAZİD’in, önümüzdeki süreçte de yönetim kurulu, üyeleri ve tüm paydaşlarıyla birlikte aynı inançla çalışacağını ifade etti. 

Açıklamasında arz güvenliğinin önemine değinen GAZİD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, GAZİD’in geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Bakanlık, EPDK ve BOTAŞ ile çok yakın temas içerisinde olacağını belirtti. Dr. Özmen, sektöre özgü fırsat ve olası risklerin, ülke ekonomisinin dinamikleriyle de uyumlu olacak şekilde, ancak bu bakış açısıyla yönetilebileceğine olan inancını ayrıca vurguladı.