30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.

Ford Motor Motor ve Araç Üretimini 1 Ay Daha Erteledi

ABD (Enerji Portalı) – Ford Motor otomotiv firması tarafından 3 Nisan 2020’de yapılan açıklamada üretim süresinin 4 Mayıs 2020’ye kadar uzatıldığı bildirildi.

Ford Motor otomotiv firması tarafından 3 Nisan 2020’de üretim süresi hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle Avrupa genelinde tüm fabrikalarındaki motor ve araç üretimini askıya alma kararının 4 Mayıs 2020 tarihine uzatıldığı belirtildi.

Firma yetkilileri bu konuda geçtiğimiz ay basına verdikleri ilk beyanatta, virüs salgınının gidişatına ve yoğunluğuna bağlı olarak üretimlerini bir kaç hafta boyunca askıya aldıklarını açıklamışlardı.

Yetkililer tarafından bugün yapılan yeni açıklamada ise, şirketin tekrar üretime başlama kararı alması ana konu oldu. Salgının önümüzdeki haftalardaki seyrine, alınan ulusal tedbirlerin imkan vermesi durumuna bakılacağı söylendi. Üretime başlamanın tedarik zincirlerine ve bayi ağlarının faaliyete geçebilmesine bağlı olduğu belirtildi.

ABD’de ikinci büyük otomotiv firması konumunda olan Ford Motors 2 Nisan 2020 yayınladığı birinci çeyrek sonu performans verilerinde Amerika genelindeki satışlarının %12.5 azaldığını duyurmuştu.

Şirketin ABD Satış Departmanının başındaki üst düzey yöneticisi tarafından aynı gün yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

  • Salgın nedeniyle motorlu araç satışlarında daha önce benzeri görülmedik şekilde sert bir düşüş yaşanıyor.
  • Ayrıca çok sayıda insanın işini kaybetmesi nedeniyle piyasanın talep yönlü çok zayıfladı.
  • Krizin hafiflemesi ile birlikte hükümetin otomotiv müşterilerini teşvik edecek tedbirleri acilen devreye sokması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir