30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.

“Fiziksel Teslimatlı Vadeli Elektrik ve Doğal Gaz Piyasaları”

İSTANBUL (Enerji Portalı) – EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, Enerji Uzmanları Derneği tarafından çıkartılan Uzman Gözüyle Enerji Dergisine röportaj verdi.

Enerji sektörünün önde gelen derneklerinden Enerji Uzmanları Derneği tarafından çıkartılan Uzman Gözüyle Enerji Dergisi’nin bu sayısında EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu ile röportaj gerçekleştirdi.

Ahmet Türkoğlu, röportaja kendi hayatından başlayarak EPİAŞ hakkında bilgi verdi.

Türkoğlu, EPİAŞ olarak enerji piyasalarımızın dünyanın gelişmiş piyasaları ile aynı ürünlere sahip olması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mevcut spot ürünlerimizin yanına fiziksel teslimatlı vadeli elektrik ve doğal gaz piyasalarını da önümüzdeki iki sene içinde ilave etmiş olacağız. Türkiye hızla kalkınan, ihracatı artan bir ülke, hem Paris İklim Anlaşmasından gelen karbon salınımlarını azaltma hem de ülkemiz insanına daha sağlıklı ve doğayla uyumlu enerji sunumunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ciddi çalışmalar yapıyor.” dedi.

EPİAŞ’ın gelecekteki projelerine yönelik de konuşan Türkoğlu, Vadeli Elektrik Piyasası, Vadeli Doğal Gaz Piyasası ve Yeşil Sertifika uygulamaları ile ilgili çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade etti. Türkoğlu, EPİAŞ’ın çalışmalarını ülkemizin 2023 vizyonu ve enerji politikaları doğrultusunda Türkiye’nin bölgesel enerji ticaret merkezi olma yolunda atılan adımlara katkı sağlamak amacıyla, Millî Enerji ve Maden Strateji Belgesinde açıklanan politika ve stratejilerle uyumlu bir şekilde önümüzdeki yıllarda da yeni başarılara imza atmaya devam edeceğinin altını çizdi.

EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu ile yapılan röportajı okumak için tıklayınız.

Uzman Gözüyle Enerji Dergisi’nin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir