30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Finansal Teşvik Yoluyla Güneş Enerjisi Nasıl Kurulur?

AVUSTRALYA (Enerji Portalı) – Koronavirüs salgınının güneş enerjisi sistemleri kurmaya engel olmadığı ayrıca bir kaç yol ile kolaylık sağlayabilecekleri durumlar mevcut.

Avustralya Hükümeti, 12 Mart 2020’de koronavirüsün yayılması ve orman yangınlarının ardından 17,6 milyar dolarlık bir ekonomik teşvik yayınladı.

O zamandan bu yana, daha fazla siyasi görüşme gerçekleştikten sonra bu artış 189 milyar dolara yükseldi. 

Bunu perspektife sokmak gerekirse, bu rakam GSYİH’nın yüzde 9,7‘sidir ve GFC’ye çarptığında verilen orijinal uyaranın iki katıdır.

Koalisyon’un virüse tepkisi yoğun bir şekilde incelenirken, Avustralyalılar şimdi ekonomik etkilerin ciddiyeti konusunda ciddi bir hal alıyor.

Teşvik, ayakta kalma baskısını hisseden işletmeleri desteklemeye özellikle yardımcı olmak için tasarlandı. Ayrıca, pazara girmek isteyenler fırsatları dikkatlice değerlendirirse, güneş enerjisi endüstrisi için mali destek de sağlayacak.

2020 finansal uyarısının enerji ihtiyaçlarınıza nasıl yardımcı olabilir?

Avustralya Hükümeti özellikle, işletmelerin “nakit akışı zorluklarını yönetmeye ve çalışanları korumaya” yardımcı olmaları için bir destek sağladığını belirtti. Ancak bu kılavuz ilkelerde, şirketlerin bu desteği, şüphesiz önemli ölçüde artacak olan enerji ihtiyaçları için kullanabilmelerinin birkaç yolu var. Bu yolları incelersek:

Ev sahibi olarak

COVID-19 ile ilgili olarak güneş enerjisi kurma riski yok. Şimdi bir sisteme yatırım yapmak ve mevcut finansmandan en iyi şekilde yararlanmak için iyi bir zaman.

Ayrıca, mülkünüzü bir güneş enerjisi sistemi ile donatmak, ekonominin toparlanmaya doğru gerekli hareketleri yapmasına yardımcı olacak. Böylece her zaman yükselecek olan elektrik faturaları için cüzdanınıza daha fazla para koyabileceksiniz. Ayrıca perakendeciler tarafından verilen krediden yararlanabileceksiniz.

Bir işletme sahibi olarak

Bir işletme krediniz varsa, bankaların çoğu altı aya kadar geri ödemeleri ertelemekte. Bu doğrudan uyaranın bir parçası olmasa da, şirket genelinde ihtiyaç duyulan rahatlama ve güneş gibi varlıkları yakalama fırsatı sağlayacak.

Bunun ötesinde, işle ilgili çeşitli yatırımlarda vergi indirimleri artırıldı. Bir güneş sistemi kurmak isteyen şirketler için, bu pazara girmek için mükemmel bir yol.

Güneş perakendecileri

Perakendeciler COVID-19‘un değişikliklerine uyum sağlamak ve yüz yüze temasın zorunlu olmamasını sağlamak zorunda kaldı. Bununla mücadele etmek için, evrak işleri ilk aşamalarda kolaylaştırılır. Şimdi tüketicilerin potansiyel bir yükleyici ile fiziksel olarak buluşmaya gerek kalmadan sistemlerini almasına izin verir.

Bu, perakendecilerin iş yükünün azalması ve ekonomik etkiler konusunda düşük riskli bir bölgede oturdukları anlamına gelir. 

ÖNEMLİ: Hem kendiniz hem de toplum için minimum risk bulunduğundan emin olmak için sosyal mesafeli düzenlemelere uyulması çok önemlidir.

Dışarıda hala bol fırsat var. Örneğin, bir kurucusuysanız hükümet, personel maaşını ödeyen ve cirosu 50 milyon dolardan az olan herkese 20.000 ila 100.000 dolar sübvansiyon sağlıyor. Bu, daha küçük şirketlerin (perakendeciler ve montajcılar gibi) çalışanlarının PAYG vergisini korumasına olanak tanıyor.

Kaynak: Energy Matters

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.