30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Fatih Dönmez Görevi Devraldı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez, görevi Berat Albayrak’dan devraldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, öncelikle kendilerini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Devlette bir göreve nasıl girildiği değil, nasıl çıkıldığının önemli olduğunu belirten Dönmez, Berat Albayrak ile Bakanlığı döneminde çok önemli çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Yeni hükümet sisteminde, daha az sayıda kurumlarla, daha az sayıda yöneticilerle daha hızlı ve performansı daha yüksek bir devletten bahsettiklerini belirten Dönmez, şunları konuştu:

“Bu kapsamda biz de kendi içimizde bazı birimleri birleştirdik. İlk kararnameler de çıktı, yayınlandı. Bu yenilenmiş kurumlarla yolumuza devam edeceğiz. Biz bakanımızdan çok şey öğrendik. Temposuna, çalışma azmine ve açıkçası hızına yetişmekte zorlandık ama bu arada form tutmuş olduk. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının tarihinin en güçlü ve en dinamik dönemini yaşattığı için ben huzurlarınızda çalışma arkadaşlarım adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz ondan razıyız, inşallah o da bizden razıdır.”

  • “Bayrağı Fatih Bey çok daha ilerilere taşıyacak”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak  da yaptığı konuşmada makam ve mevkilerin geçici olduğunu anlatarak, “Bayrağı Fatih Bey çok daha ilerilere taşıyacak. Sayın Bakanımızın içinde olduğu birçok projeyle 2023 hedefleri tarih tarih, tek tek hepsi hazır. Artık bundan sonra açılışlarınıza inşallah katılacağız, destek olacağız ama mali konularda bilemiyorum ne kadar destek olabiliriz.” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.