30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Karar Değiştirildi

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, “Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kurul Kararı”nı yayımladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 29.05.2021 tarihli ve 31495 sayılı Resmi Gazetede 10228 numaralı şu karar yayımlandı:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 27.05.2021 tarihli toplantısında; ekteki “Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kurul Kararı”nın kabul edilerek Resmi Gazetede yayımlanmasına, karar verilmiştir.

EK: Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kurul Kararı

MADDE 1- 24/7/2019 tarihli ve 30841 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 18/07/2019 tarihli ve 8730 sayılı “Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararı”nın 4 üncü maddesine birinci fıkradan sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiş ve diğer fıkra buna teselsül ettirilmiştir.

“(2) Kurulca onaylanmış farklılaştırılmış akaryakıt özelliklerine ilişkin, katkı maddesi ve katkılama oranı haricindeki, değişiklik talepleri Petrol Piyasası Daire Başkanlığınca sonuçlandırılır. Farklılaştırılmış akaryakıta ilişkin iddia ve faydalardaki değişiklikler, bu kapsamdaki talebin onaylanması sonrasında kullanılabilir”

MADDE 2- Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 2- Bu Karar hükümlerini Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı yürütür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.