30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Facebook’tan 806 MW’lık Yenilenebilir Enerji Anlaşması

ABD (Enerji Portalı) – Facebook, % 100 yenilenebilir enerjiden güç alma yolunda İrlanda ve ABD’deki projelerle 806 MW’lık yeni güneş ve rüzgar kapasitesi için sözleşmeler imzaladı.

Facebook; Utah, Ohio, Illinois, Tennessee ve İrlanda’daki projeler ile 806 MW güneş ve rüzgar enerjisi satın almak için sözleşmeler imzaladı. Tüm sözleşmeler, bu yılın sonuna kadar % 100 yenilenebilir enerjiden güç alma hedefini destekleyecek.

Coğrafik olarak çeşitlilik gösteren bu projeler ile Facebook, yelpazeini daha da genişletiyor. Facebook yenilenebilir enerji projeleri sözleşmelerini Brookfield Yenilenebilir Ortakları, DE Shaw Yenilenebilir Yatırımlar ve Apex Temiz Enerji ile imzaladı.

Facebook yenilenebilir enerji kapasitesini 6 GW’a çıkarıyor…

Facebook bugüne kadar 5 GW’den fazla yenilenebilir enerji için anlaşma sağladı (şu anda 2 GW çalışıyor). Şirket, bu yılın sonuna kadar 1,5 GW’lık bir rüzgar ve güneş enerjisinin daha devreye girmesini bekliyor.

Facebook, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dizi önemli güneş enerjisi projesine yatırım yaptı. New Mexico’da, Los Lunas veri merkezini beslemek için iki projeye yayılmış 100 MW’a sahip oldu. Ayrıca, Alabama, Huntsville’deki veri merkezini desteklemek için toplam 377 MW’lık iki güneş enerjisi projesinde Tennessee Valley Authority (TVA) ile ortaklık kurdu.

Kasım ayında Facebook, bugüne kadar üstlendiği en büyük iki güneş enerjisi projesini duyurdu:

>> Teksas, Andrews County’deki 300 MW Prospero Solar projesi
>> Utah, Iron County’deki 122 MW Cove Mountain 2 güneş enerjisi projesi

Her iki projenin de bu yıl tamamlanması bekleniyor.

Facebook ayrıca, Teksas’taki en büyük güneş enerjisi projelerinden biri olan Upton County’de bulunan 497 MW Roadrunner güneş enerjisi projesinden güç alacak .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.