30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Facebook Yenilenebilir Enerji İle Güçlenecek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Facebook 2020 yılı sonuna kadar küresel operasyonlarını tamamen yenilenebilir enerji ile güçlendirmeyi planladığını açıkladı.

Facebook’tan yapılan açıklamada, sera gazı emisyonlarını da aynı zaman diliminde yüzde 75 oranında azaltmayı taahhüt eden şirket, ihtiyaçlarını karşılayacak yenilenebilir enerji çözümlerine açık ve yenilikçi bir yaklaşım getirerek enerji piyasalarını ileriye taşıyabileceklerini kaydetti.

2015 yılında Facebook’un tesislerinin yarısını 2018 yılına kadar yenilenebilir enerji ile desteklemeyi hedeflemiş ve geçen yıl da bu ulaştığı belirtilen açıklamada, “2013’ten bu yana şirket, 3 gigavat yeni güneş ve rüzgar enerjisi için kontrat imzaladı ve tüm rüzgar ve güneş projeleri, veri merkezleri ile aynı şebekeden enerjilerini elde ediyor.” ifadesi kullanıldı.

Son yıllarda yeşil enerji taahhütlerde bulunan diğer büyük teknoloji şirketleri, yenilenebilir enerji çabalarına ilişkin de başarılarını açıkladılar.

Nisan ayında Google, tüm operasyonel enerji kullanımının 2017 yılında rüzgar ve güneş enerjisinden elde ettiğini açıklarken, Apple da bu yılın başlarında da benzer bir açıklama yapmıştı.

T-Mobile ocak ayında enerji kullanımının 2021 yılına kadar yenilenebilir enerjiden elde edeceğini açıkladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.