30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji

Facebook ve Dominion Enerji 100 MW’lık GES Kuracak

ABD (Enerji Portalı) – Dominion Enerji ve sosyal medya devi Facebook Virginia’daki 100 MW’lık bir güneş enerjisi projesinde el ele verdiler. 

Sadler Solar çiftliği adını verdikleri GES projesi Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, Greensville İlçesindeki Dominion Enerji tarafından inşa edilecek, sahiplenilecek ve işletilecek. 

Facebook, bu yıl sonuna kadar hayata geçirilmesi planlanan tesisin ürettiği çevresel özellikleri satın alacak.

Projeye geçen ay Virginia State Corporation Komisyonu tarafından devam edildi. Virginia ve Kuzey Carolina’da Facebook’un faaliyetlerini yenilenebilir enerjiyle destekleyen sekiz projeden biri olan Dominion Enerji ile ortak projesini listesine katılıyor. 

Facebook, 2020 yılı sonuna kadar % 100 yenilenebilir enerji sözü verdi!

Şirketler 2017’den bu yana, bu iki eyalette 690 MW’ın üzerinde güneş enerjisi santralinin inşasını kolaylaştıran projeler üzerinde işbirliği yaptı.

Facebook, 2020 yılı sonuna kadar % 100 yenilenebilir enerji ile küresel operasyonlarının elektrik ihtiyacını karşılama sözü verdi. 

Dominion Enerji, Facebook gibi yenilenebilir enerji alıcılarıyla iş ortaklığı kurmanın, 2022 yılına kadar 3 GW güneş ve rüzgar varlığını faaliyete geçirme veya geliştirme aşamasında olma hedefini desteklediğini belirtti.

Kaynak: Renewables Now

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir